Klaipėdos universitetas surengė Vakarų Lietuvos merų susitikimą-diskusiją. Tai pirmas tokio masto merų susitikimas Klaipėdos universitete, kurio tikslas buvo aptarti universiteto ir regiono savivaldos bendradarbiavimo galimybes bei lūkesčius, pabrėžti KU svarbą Vakarų Lietuvos regionui, išklausyti merų pasiūlymus ir pastebėjimus, kaip plėtoti universiteto veiklą vykdant aukštojo mokslo reformą.
Klaipėdos universitete lankėsi merai, vicemerai iš dešimties Vakarų Lietuvos regiono savivaldybių.
Klaipėdos universiteto rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas, pristatydamas universiteto veiklas, akcentavo, kad būtų tikslinga, jei prie vienintelio universiteto Vakarų Lietuvos regione valdymo prisidėtų ir regiono savivaldybės.
„Mes siekiame, kad Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės ir verslas taptų ne tik universiteto partneriais ir investuotojais, bet dalyvautų ir jo valdyme. Susitikimo tikslas – aptarti bendradarbiavimo galimybes, išgirsti Jūsų lūkesčius ir sulaukti palaikymo vykstant aukštojo mokslo reformai“, – į susirinkusius Vakarų Lietuvos regiono merus kreipėsi KU rektorius E. Juzeliūnas.
Specialistai Vakarų Lietuvai
KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė Vakarų Lietuvos regionų merams pristatė šių metų stojimo rezultatus. Šiais metais Klaipėdos universitete pradėjo studijuoti apie 1 tūkst. studentų: 60 proc. – iš Klaipėdos, 15 proc. – iš Telšių apskričių.
„Nereikėtų tikėtis, kad absolventai iš Vilniaus ir Kauno universitetų atvyks į regionus dirbti kultūros ir švietimo srityje – bibliotekose, kultūros centruose, mokyklose. Į Vakarų regioną dirbti dažniausia grįžta tie, kurie yra kilę iš šio krašto“, – į susirinkusiuosius kreipėsi KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas prof. dr. Vygantas Vareikis.
„Mažeikiams pagal geografinę padėtį yra svarbūs tiek Klaipėdos, tiek Šiaulių universitetai. Šiandien mokyklose turime tik 15 proc. jaunų mokytojų. Dažnai susimąstau, kas mokys mūsų vaikus ateityje? Jei nebūtų Klaipėdos ar Šiaulių universitetų, į Vilnių išvykę studijuoti absolventai tikrai negrįžtų į mūsų kraštą dirbti“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černevskis džiaugėsi Klaipėdos universiteto absolventais, kurie dirba Rietave.
„Pas mus dirba puikūs kultūros, socialiniai darbuotojai, mokslus baigę Klaipėdos universitete. Tai tik įrodo, kad universitetas regionui yra ypač svarbus, turime kalbėti vienu balsu, dirbti kartu dėl universiteto išsaugojimo“, – kalbėjo Rietavo meras.
Vakarų Lietuvos regiono merai yra pasiruošę padėti
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ne kartą viešai išreiškė palaikymą Klaipėdos universitetui.
Kartoju tai dažnai – Klaipėdoje yra trys banginiai: miestas, uostas ir universitetas, - sakė V.Grubliauskas.
„Kartoju tai dažnai – Klaipėdoje yra trys banginiai: miestas, uostas ir universitetas. Kalbant apie Vakarų Lietuvos regioną, galima perfrazuoti – regionas, uostas ir universitetas. Klaipėdos miesto savivaldybė seniai išreiškė savo poziciją – mes esame pasiruošę dalyvauti universiteto valdyme, prisiimti atsakomybę ir finansinių įsipareigojimų“, – sakė meras.
Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas išsakė mintį, kad savivaldybės galėtų paremti Klaipėdos universitetą finansiškai, jeigu tik būtų rengiami specialistai, kurių trūksta regionui.
„Šiandien rajone jaučiame matematikos, fizikos mokytojų trūkumą. Mes pasirengę prisidėti finansiškai prie šių specialistų rengimo“, - sakė meras.
KU rektorius E. Juzeliūnas priminė, kad šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija ženkliai sumažino pedagoginių specialybių Klaipėdos universitete finansavimą. Tai reiškia, kad mažai studentų rinkosi studijuoti valstybės nefinansuojamose vietose.
Rengiamas Vakarų Lietuvos memorandumas
Vakarų Lietuvos merai, pirmą kartą visi atvykę į Klaipėdos universitetą, dėkojo už išreikštą iniciatyvą ir teisingą požiūrį į problemos sprendimo būdus. Klaipėdos universitetas šiuo metu yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis su aštuoniomis Vakarų Lietuvos savivaldybėmis.
Šio susitikimo metu Klaipėdos universiteto vadovybė ir Vakarų Lietuvos merai nusprendė rengti memorandumą, kuris bus pateiktas Lietuvos Vyriausybei. Šio memorandumo tikslas – išreikšti visapusišką palaikymą ir įsipareigoti ieškoti būdų, kaip prisidėti prie Klaipėdos universiteto plėtros. KU rektoriaus E. Juzeliūno teigimu, toks oficialus palaikymas bus tvirtas argumentas, kad Vakarų Lietuva yra reikšmingas regionas, kurio negalima palikti be aukštojo mokslo.