Didžiosios Britanijos Teesside universiteto atstovų žvalgybos Klaipėdoje trunka jau ne vienerius metus.
Praėjusį rudenį Klaipėdos savivaldybės atstovai Jungtinės Karalystės Parlamento bendruomenių rūmuose pagaliau pasirašė ketinimų protokolą Lietuvoje per kelerius metus įkurti šios švietimo įstaigos filialą.
Pirminė idėja buvo jį įkurdinti savivaldybei priklausančiose patalpose. Manyta, kad studijų rengimo ir akreditavimo procedūromis universitetas pasirūpins savarankiškai. Tačiau britai pasiūlė bendradarbiauti ir drauge su Klaipėdos universitetu kurti jungtines studijų programas.
„Niekam ne paslaptis, kad Klaipėdos universitetas turi perteklinių patalpų, kurias puikiai gali išnaudoti pritraukdamas studentus į jungtines studijų programas su Teesside universitetu.
Britai planuoja, kad 70 proc. studentų į Klaipėdą suvažiuotų iš kitų šalių. Tai reiškia, kad uostamiestis taptų tarptautiniu protų traukos centru“, – pasakojo universitetų derybose dalyvavęs Klaipėdos apskrities savivaldybių asociacijos vadovas Simonas Gentvilas.
Klaipėdos aukštosiose mokyklose besimokantys jaunuoliai sudaro apie 8 proc. šalies studentijos.
Teesside universitetas planuoja atsivežti ir profesines studijas teikiančio Bradfordo koledžo komandą. Ji studentus ruoštų pagal vietos verslininkų užsakymą.
Studijų kryptys būtų skirtos uosto ir aplink Klaipėdą dirbančių verslovių veiklai. Taip, tikimasi, per kelerius metus Klaipėdos gyventojų skaičius šokteltų bent 3 proc.
„Teesside universiteto planuose – per penkerius metus į Klaipėdą pritraukti apie 6000 studentų. Toks jaunų žmonių srautas turėtų būti didžiulis impulsas miesto gyventojų skaičiui. Jie išjudintų įvairias miesto gyvenimo sritis, o daugiausia potencialo savo veiklai čia galėtų įžvelgti nekilnojamojo turto vystytojai. Kol kas jie dar atsargiai žiūri į studentų apgyvendinimo nišą, tačiau jaunų žmonių srautas į Klaipėdą situaciją per kelerius metus turėtų kardinaliai pakeisti“, – svarstė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.
Kokias tiksliai jungtines studijų programas ketinama akredituoti, dar nežinoma. Klaipėdos universitetas apie galimą bendradarbiavimą su Teesside universitetu kalba labai lakoniškai.
„Kol kas galimos partnerystės forma nėra aiški. Teesside universitetas siekia plėsti savo veiklos galimybes tarptautiniu mastu ir šiuo atveju jų tarptautinės plėtros interesas susijęs su siekiu realizuoti savo studijų programas ne Europos Sąjungos studentams. Klaipėdos universitetui aktualios bendradarbiavimo galimybės inžinerinių studijų srityje, tarptautinės mokslo ir studijų rinkodaros plėtra“, – Klaipėdos universiteto poziciją išdėstė prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.
Šiuo metu Klaipėdos universitete studijuoja apie 5 tūkst. studentų. Be universiteto, mieste veikia dar šešios aukštojo mokslo įstaigos ar jų filialai. Juose besimokantys jaunuoliai sudaro apie 8 proc. šalies studentijos.