„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaipėdos universiteto ligoninei prašoma papildomų milijonų – įstaigą gali palikti 200 darbuotojų

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus penktadienį pranešė, kad drauge su kitais regiono merais kreipėsi į šalies vadovus dėl papildomų lėšų Klaipėdos universiteto ligoninei. Ligoninės įsiskolinimai šiuo metu siekia apie 16 mln. eurų, o dėl reorganizacijos darbą palikti gali apie 200 darbuotojų.
Klaipėdos universitetinė ligoninė
Klaipėdos universitetinė ligoninė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Kreipimąsi į Prezidentą, Vyriausybės vadovę, Seimo pirmininkę bei sveikatos apsaugos ministrą pasirašė Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Klaipėdos rajono bei miesto, Neringos merai.

„Visi turime vieną tikslą, kad regiono gyventojai gautų savalaikes gydymo įstaigas, tačiau matydami finansinę ligoninės padėtį, kyla pagrįstas nerimas. Matome pastangas siekiant ligoninę atgaivinti finansiškai, tačiau valstybės parama žūtbūt reikalinga“, – teigė A.Vaitkus.

Anot jo, ligoninės skola pirmąjį ketvirtį padidėjo dar 4 mln. eurų ir jau siekia apie 16 mln. eurų.

„Ir esu įsitikinęs, kad tai reorganizacijos – sujungiant tris ligonines į vieną darinį – pasekmė. Reorganizacija vykdyta be jokio plano ir neskiriant lėšų, kurios būtinos reorganizacijos procesams“, – pabrėžė meras.

Papildomų lėšų prašoma darbuotojų išeitinėms kompensacijoms, nes dėl reorganizacijos darbą ketina palikti apie 120 slaugytojų ir 50 gydytojų. Skaičiuojama, kad išeitinėms gali prireikti apie 2 mln. eurų.

Papildomų lėšų reikia ir baziniams koeficientams sulyginti. Dar 12 mln. eurų reikia patalpų pritaikymui. Meras pabrėžė, kad šis klausimas opus visam regionui ir ligoninė viena pati nepajėgs išsikapstyti. Jis dar kartą sukritikavo sprendimą sujungti tris ligonines – tuometę Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų bei Palangos reabilitacijos.

Šią mintį pakartojo ir Klaipėdos universiteto ligoninei vadovaujantis dr. Audrius Šimaitis: „Sujungiant tris ligonines – Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos – į vieną gydymo įstaigą nebuvo reorganizacijos plano, neskirta ir lėšų reorganizacijos kaštams, kurie yra didžiuliai, padengti“.

Neringos Girdvainienės nuotr./Dr. Audrius Šimaitis
Neringos Girdvainienės nuotr./Dr. Audrius Šimaitis

Jis priminė „paveldėjęs“ ir buvusią problemą – netolygius atlyginimus tarp skirtingų įstaigų darbuotojų.

„Koeficientai išlyginti beveik visiems gydytojams, kitiems specialistams ir darbuotojams taip pat koeficientų lyginimo procesas jau yra pradėtas. Šiuo metu koeficientų išlyginimui, kuris įsigalios nuo rugsėjo 10 dienos, numatyta skirti 2 mln. eurų metams papildomų lėšų iš ligoninės pajamų, kurias įstaiga uždirba iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo įkainių.

Kad išlyginti visų darbuotojų koeficientus, reikia dar 2,5 mln. eurų vieniems metams. Tai didelė finansinė našta ligoninei. Manome, kad šios lėšos turėjo būti numatytos prieš reorganizacijos pradžią.
Atlyginimų netolygumai buvo žinomi, tačiau šiam klausimui spręsti dėmesio neskirta“, – pažymėjo dr. A.Šimaitis.

Prašoma ligoninei skirti papildomą 15 mln. eurų sumą pustrečių metų pereinamajam laikotarpiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“