Iki šiol daugiausia specializuotų laivų priėmusios bendrovės „Klaipėdos konteinerių terminalas“ vadovas Vaidas Šileika tikisi, kad mažas postūmis sukels didžiulį atoveiksmį.
„Tai pritrauks ne tik daugiau krovinių į Klaipėdos uostą, bet ir naujų laivybos linijų. Iki šiol didelę automobilinių laivų išlaidų dalį, kai įplaukdavo į Klaipėdą, sudarydavo rinkliavos, todėl Baltarusijos technikai išvežti dažniau būdavo pasirenkamas Talinas ar Ventspilis“, – sakė V.Šileika.
Pasak jo, jeigu bus suteikta nuolaidų, vien tik laivybos kompanija „Hoegh Autoliners“ planuoja 12 laivų.
„Be jos, šioje rinkoje yra kitos, kurios galėtų čia pasidaryti paskirstymo centrą. Dabar automobiliniai laivai atplaukia tušti, o geros komercinės laivybos sąlygos leistų pagalvoti apie automobilių ir kitokios įrangos importą iš Kinijos į Rusiją ir Kazachstaną. Pagal siūlomą projektą galėtume tikėtis iki 12 laivų per metus“, – rinkliavų pakeitimų naudą aiškino V.Šileika.
Pirmą kartą užpernai į Klaipėdą atplaukęs motorlaivis „Hoegh Delhi“ iš Klaipėdos į Venesuelą išgabeno tik 535 traktorius ir 22 sunkvežimius. O laivo rinkliavos tąkart sudarė 70–80 tūkst. eurų – tai triskart daugiau, nei uždirbo krovos kompanija.
„Lietuvos žinios“ rašo, kad naujais rinkliavų dydžiais Klaipėdos uostas varžysis su kitais regiono uostais dėl iš Afganistano grąžinamos JAV ir kitų NATO valstybių ratinės technikos vežimo.