Tarptautinė operacija skirta Baltijos jūros dugno išvalymui nuo jūrinių minų, paliktų I ir II pasauliniuose karuose. Taip siekiama sumažinti jūrinių minų keliamą pavojų jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai, taip pat pagerinti Baltijos jūros ekologinę aplinką. Per I pasaulinį karą jūroje padėta apie 55 tūkst. jūrinių minų ir 7,5 tūkst. įvairių kliūčių, antrąjį – beveik 95 tūkst. jūrinių minų ir beveik 16 tūkst. įvairių kliūčių. Spėjama, kad daugiau nei 80 tūkst. minų vis dar yra vandenyje. Šios minos vis dar kelia didžiulį pavojų: 2005 m. Šiaurės jūroje Belgijos žvejai tinklais atsitiktinai ištraukė miną, jai sprogus žuvo keturi žmonės. Tokių nelaimingų atsitikimų yra buvę ir daugiau.
Jau nuo balandžio 25 d. Karo ir kruizinių laivų terminale įsikūrė kariai, kurie užtikrins NATO Greitojo reagavimo minų medžiojimo junginio apsaugą operacijos „Atvira Dvasia“ (angl. Open Spirit) metu, grupei lankantis Klaipėdoje. „Šie mokymai netrukdo įprastai uosto rutinai, civiliams gyventojams ar turistams. Pratybas organizuoja Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos kartu su NATO jūrinių operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centru, jose dalyvauja Vokietijos Karinių jūrų pajėgų bataliono kariai ir Bundesvero tyrimų institutas“, – teigė NATO operacijų sekliuose vandenyse kompetencijos centro operacinių reikalavimų rengimo štabo karininkas kmdr. Tadas Jablonskis.
Laivų vizito metu, gegužės 4 d., Karo ir kruizinių laivų terminale organizuojama Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena Klaipėdoje.