Į Lietuvą iš Islandijos atostogų grįžęs Donatas Arlauskas kone kasdien rytais važiuoja Palangos plentu Jakų žiedo link. Visai greta didžiųjų įmonių, laukuose, jis vis pastebi stirnų bandą.
„Vieną dieną jų buvo koks dvidešimt, kitą – turbūt ir trisdešimt“, –pasakojo pašnekovas.
Fotografuoti mėgstantis vyras užfiksavo bėgančios bandos vaizdus. Iš tiesų matoma, kaip visai netoli kelio ir didžiųjų įmonių pastatų laksto stirnos. D.Arlauskas vaizdus įamžino ir pakėlęs skraidyklę.
Tačiau vyriškiui neramu, kad šioje vietoje leistinas greitis yra 90 km/h ir nėra jokių įspėjančiųjų ženklų apie žvėris, juolab atitvarų. „Srautas čia iš tikrųjų didelis ir labai keista, kad tokio ženklo nėra. Juk ir vasaros sezonas artėja, visi į Palangą skubės, eismas dar didesnis bus“, – kalbėjo jis.
Vietoje, kur vis blaškosi stirnos, yra numatyta statyti regioninį stadioną.
„Gyvūnams nebėra vietos“
Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus vadovas Vitalis Marozas teigė, kad šis kelias iš tiesų pavojingas. Čia perbėga ir stirnos, ir briedžiai, ir smulkesni žvėrys.
Kitoje kelio pusėje yra miškelis, gali būti, kad stirnos blaškosi būtent iš jo.
„Aplinkinės teritorijos, tiek ties LEZ, tiek ties Slengiais yra smarkiai urbanizuojamos ir gyvūnams nebėra kur pasidėti. Todėl ir blaškosi neberasdamos vietos“, – kalbėjo V.Marozas.
Anot jo, įspėjantis kelio ženklas iš tiesų nepakenktų ir šioje vietoje būtų prasmingas.
Pasak specialisto, būtent dėl sparčios priemiesčių plėtros bei pavasarinės migracijos, gyvūnų gatvėse, mieste pakelėse šiuo metu galime matyti dažniau ir vairuotojai turi būti atidesni.
Neseniai Tilžės gatvėje, kone Klaipėdos centre, rytinio piko metu pastebėtas briedis. Tada savivaldybės atstovai prašė vairuotojų kantrybės ir atidumo.
Briedžiai kone kasdien stebimi šiaurinėje miesto dalyje, Melnragėje, ties Giruliais.
Pramonės gigantai stirnų nepastebėjo
V.Marozas savo ruožtu pridūrė, kad kanopiniai gyvūnai kelyje gali elgtis labai skirtingai.
Stirnos, jei jos būryje, į kelią išbėga taip pat dažniausiai su lydinčiu būriu.
Štai briedis yra ne toks rangus. Jis gali stovėti pakelėje ir į kelią išeiti paskutinę akimirką bei nespėti pasitraukti. Susidūrimas su šiuo žvėrimi neretai pasibaigia skausmingais padariniais.
„Sakyčiau, kad ne gyvūnų kaltė, kad jiems nebėra kur dėtis ir vis atsiduria gyvenamosiose teritorijose“, – teigė pašnekovas.
Tuo metu Klaipėdos LEZ atstovai teigė, kad informacijos apie migruojančią stirnų bandą nebuvo turėję, tačiau ketino kreiptis į kaimynines savivaldybes ir atkreipti dėmesį.
15min Klaipėdos rajono savivaldybė paaiškino, kad nors kelias ir šios teritorijoje, tačiau priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Šios atstovai teigė pasidomėsiantys situacija šiame ruože.