Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 07 13

Klypčiodama, bet su visais ratuose: kodėl nepaisant krizių Vyriausybėje „nenuleidžiamas kraujas“?

Opozicijos atstovai mano, kad pusantrų metų dirbančiai Vyriausybei neprošal atsinaujinti – atsisveikinti su prastai dirbančiais ministrais, kurių esą ne vienas. Ant dalies jų akies neturi ir patys valdantieji, pripažįstantys, kad kai kurie Vyriausybės nariai nepateisino lūkesčių bei tvarkosi nekaip. Tačiau už juos visus mūru stoja premjerė Ingrida Šimonytė, nesyk kartojusi, kad nieko keisti bent kol kas neketina. Politologės Rimos Urbonaitės teigimu, Vyriausybė tikrai nedirba taip puikiai, kad nieko keisti nereikėtų. Tačiau, jos manymu, bėda su kadrais – surasti pamainą nėra taip paprasta.
Ingrida Šimonytė apdovanota Dalios Grinkevičiūtės medaliu
Ingrida Šimonytė apdovanota Dalios Grinkevičiūtės medaliu / LVRK nuotr.

Opozicijos kritikos sulaukia ne vienas ministras.

Tarp labiausiai pliekiamų – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kuriam surengta interpeliacija, po tam tikrų procedūrinių rokiruočių Seime nepavykusi.

Interpeliuotas ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, taip pat išsaugojęs postą.

Kadangi COVID-19 pandemija, dėl kurios suvaldymo priemonių jis smarkiai kritikuotas nuo opozicijos atstovų iki prezidento Gitano Nausėdos, vėl įsisiūbuoja, spėtina, kad akys ir toliau kryps į jį.

Silpna ir nesusitvarkančia su pareigomis kai kurių politikų matoma vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Agnė Bilotaitė
Lukas Balandis / BNS nuotr./Agnė Bilotaitė

Dėmesys į ją krypsta ir vienai po kitos skriejant neigiamoms ataskaitoms apie Lietuvos institucijų elgesį su nelegaliai į Lietuvą patekusiais migrantais (pastaruoju metu apie tai pasisakė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“, Europos Sąjungos Teisingumo Teismas, Seimo kontrolierė ir kt.).

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybę supurtė rimta krizė, susijusi su po JAV įvestų sankcijų besitęsusiu baltarusiškų trąšų gabenimu per Lietuvą.

Tąsyk užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai Gabrielius Landsbergis bei Marius Skuodis parašė atsistatydinimo pareiškimus, bet I.Šimonytės valia postus išsaugojo.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis

G.Landsbergiui priekaištų yra ir dėl sugadintų santykių su Kinija, kai Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė.

Taip pat – dėl sumaišties, kilusios Lietuvai uždraudus Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį.

Opozicija mato ir daugiau ministrų, kuriems esą derėtų parodyti duris: nuo Ekonomikos ir inovacijų iki Kultūros ministerijų vadovų Aušrinės Armonaitės bei Simono Kairio.

Tačiau premjerė ne kartą yra sakiusi, kad kol kas pagrindo keisti Vyriausybės sudėtį nemato.

O precedentų yra – tarkime, buvęs premjeras Saulius Skvernelis po dvejų darbo metų vienu ypu atleido tris, jo teigimu, su pareigomis nesusitvarkiusius ministrus: švietimo ir mokslo, kultūros bei aplinkos: Jurgitą Petrauskienę, Lianą Ruokytę-Jonsson, K.Navicką.

Be to, ne vieną ministrą iš posto yra išvertę skandalai.

Nesupranta premjerės

S.Skvernelis mano, kad reikėtų nelaikyti ministrų, kurie tikrai negeba dirbti.

„Aš nesuprantu premjerės, nežinau, kodėl ji taip užsispyrusiai laikosi, nes tos problemos kaupiasi, jos vis tiek kada nors sprogs“, – interviu 15min birželio pabaigoje kalbėjo jis.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Saulius Skvernelis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Saulius Skvernelis

Tarp ministrų, nesusitvarkančių su pareigomis, buvęs premjeras, be K.Navicko ir A.Dulkio, minėjo ir S.Kairį.

„Galima paklausti, sakykime, kokia yra per dvejus metus situacija kultūros politikoje? Koks proveržis? Kas vyksta apskritai tame sektoriuje? Nėra tokio atsakymo.

Turbūt apskritai nematome, kad toks ministras yra. Galbūt kažkas, kas specifiškai dirba, turi kažkokią kitą nuomonę. Tiesiog kai kuriems tikrai sunkiai sekasi“, – mano S.Skvernelis.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Simonas Kairys
Lukas Balandis / BNS nuotr./Simonas Kairys

Jis sakė nežinantis, su kuo susijęs I.Šimonytės noras bet kokia kaina laikyti ministrus ir nereikalauti iš jų atsakomybės bei darbo rezultatų.

„Prietaras koks nors yra – jeigu pirmas kris, paskui pradės byrėti? Tai, manau, yra klaida. Bet, matyt, premjerė kitaip mato“, – kalbėjo 2016–2020 metais dirbusios Vyriausybės vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais