2017 09 08 /18:13

KMPMC direktorė Laimutė Anužienė atleista iš pareigų

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovė Laimutė Anužienė, dėl kurios veiklos kilo daugybė įtarimų, atleista iš užimamų pareigų.
Laimutė Anužienė
Laimutė Anužienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) iniciatyva surengtame KMPMC dalininkų susirinkime penktadienį pritarta ministerijos reikalavimui atšaukti direktorę L.Anužienę iš pareigų.

Kitos savaitės pradžioje bus paskelbtas konkursas KMPMC direktoriaus pareigoms eiti, pranešime spaudai informavo ŠMM.

„Direktorę atleidžiame, tačiau nededame taško skaidrinant profesinį mokymą. Sudariau darbo grupę, kuri toliau tirs gautus naujus skundus dėl šios įstaigos veiklos“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto audito metu mokymo centre nustatyta įvairių pažeidimų: ministerijai užkliuvo centro direktorės Laimutės Anužienės ir jos artimųjų gautas autorinis atlygis (direktorė sudarė autorinių sutarčių pati su savimi ir papildomai išsimokėjo beveik 16 tūkst. Eur); be ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, suremontuotos centro patalpos Kaune padidinant jų plotą; pažeidžiant teisės aktus L.Anužienės išsinuomotas prabangus automobilis.

15min žurnalistai, atlikę tyrimą, skelbė, kad, be kita ko, centro diplomai būdavo išduoti studentams, kurie realiai jame nesimokė, taip pat kilo abejonių dėl to, kad L.Anužienė galbūt gyvena ir Europos Sąjungos fondų ar valstybės biudžeto lėšomis suremontuotose patalpose. 15min rašė, kad pastate Griunvaldo g. 20, kurį patikėjimo teise valdo Švietimo ir mokslo ministerija ir kuriam atnaujinti skirta ES paramos, dalis patalpų buvo privatizuota – kelis butus jame įsigijo L.Anužienės sūnus Nerijus Anužis. Privatizuojant šį turtą įsipainiojo ir L.Anužienės pavaduotoja Jolanta Valiulienė.

Švietimo ir mokslo ministerija direktorės atleidimo siekė nuo balandžio mėnesio, tačiau L. Anužienė deklaravo serganti ir į darbą grįžo tik prieš naujų mokslo metų pradžią.

L.Anužienės veiklą šiuo metu tiria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Prokuratūra L.Anužienei yra suteikusi specialiojo liudytojo statusą. Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų