„Einame prie to prioriteto, kad skirtume daugiau lėšų universaliai vaiko išmokai. Preliminariai aptarta, kad universali išmoka būtų 70 eurų ir 100 eurų daugiavaikėms bei neįgalius vaikus auginančios šeimoms“, – trečiadienį po derybų žurnalistams sakė „valstiečių“ atstovas Jonas Jarutis.
Jo teigimu, jeigu būtų nutarta dėl tokio vaiko pinigų padidinimo, kitąmet tam tikslui papildomai biudžete reikėtų rasti apie 100 mln. eurų.
Šiuo metu išmokos už vaiką atitinkamai yra 50 ir 70 eurų.
Didinti vadinamuosius vaiko pinigus siūlo dėl koalicijos besideranti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).
Ji Vyriausybės programos priemonių plane siūlo numatyti išmokas už vaiką kitąmet 100 eurų, o 2021-aisiais – po 120 eurų.
Tačiau trečiadienį šios partijos atstovai derybininkų susitikime nedalyvavo.
„Per vėlai sužinojome, nespėjome atvažiuoti“, – BNS sakė LLRA-KŠS narys Jaroslavas Narkevičius.
„Bendras siekis yra, kad kuo daugiau žmonių gautų didesnes pajamas, o per vaiko pinigus mes matome, kad tai yra viena iš efektyviausių priemonių, kada mažiau uždirbantieji gautų didesnes pajamas“, – tokį prioriteto pasirinkimą aiškino J.Jarutis.
Partija „Tvarka ir teisingumas“ buvo pateikusi siūlymą didinti vaiko priežiūros išmokas, kad jos pirmais metais siektų 100 proc. tėvo ar motinos algos, antraisiais – 75 procentus.
Praėjusią savaitę „tvarkiečių“ seniūnas Vytautas Kamblevičius tvirtino, kad jie linkę eiti į kompromisą ir sutinka su 45 proc. išmoka antraisiais metais. Jis teigė, kad jeigu šis siūlymas bus atmestas, „tvarkiečiai“ trauksis iš koalicijos derybų.
Trečiadienio susitikime partijai atstovavo tik jos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus.
Jis pritarė, kad verčiau būtų didinami vaiko pinigai, o ne priežiūros išmokos. Anot jo, pastarosios mokamos iš „Sodros“ biudžeto, o jų siūlymas papildomai iš „Sodros“ pareikalautų 50 mln. eurų, todėl būtų sunku „subalansuoti „Sodros“ biudžetą taip, kad ir pensijos būtų laiku mokamos ir jos didėtų“.
Derybininkai vėl planuoja rinktis ketvirtadienį. Tuomet tikimasi turėti Finansų ministerijos skaičiavimus, kiek konkretus pasiūlymas atsieitų biudžetui.
„Tikimės, kad artimiausiu metu matysime Vyriausybės skaičius, kiek kiekvienas pasiūlymas turi piniginę išraišką, tada bus aiškiau iki galo sudėliota“, – sakė A.Petkus.
Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą. Dėl koalicijos sudarymo derasi „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, tokia koalicija turėtų 77 balsus Seime.