Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 10 01

Kokioms profesijoms lemta numirti?

Programišiai, medikai, mokytojai, žurnalistai. Ir tai dar ne visos profesijos, kurias dirbantys žmonės, visai tikėtina, su laiku neteks darbo. Beliks tik veikti ką nors panašaus arba iš esmės keisti kvalifikaciją.
gydytojas.
gydytojas. / Photos.com
Temos: 2 Profesija Darbas

Pačios neperspektyviausios XXI-ojo amžiaus profesijos, kad ir kaip būtų keista, susijusios su spauda bei radiju. Tai nereiškia, kad po kelerių ar kelių dešimčių metų spaudos bei radijo darbuotojai bus niekam nereikalingi, tiesiog minėto pobūdžio profesijos priskirtinos prie „mirštančiųjų“ specialybių.

Žurnalas „Forbes“ atliko tyrimą, po kurio paaiškėjo, jog ilgą laiką Holivudo iškeltas į viršūnes žurnalisto personažas po truputį eina užmarštin. Du pagrindiniai kriterijai apibūdina ir lemia profesijos ilgaamžiškumą bei populiarumą: pagarba tos specialybės žmonėms bei jų poreikis visuomenėje.

Kurį laiką buvusios populiarios medikų bei pedagogų specialybės šiandieną yra kone visai negerbiamos, nes, anot apklaustųjų, yra menkai apmokamos.

Žurnalo duomenimis, žiniasklaidos priemonių darbuotojų per artimiausius dešimt metų teliks viso labo 5 procentai. Interneto resursai lemia tai, kad žurnalistų reikia vis mažiau, taigi ši profesija miršta viena pirmųjų.

Visai tikėtina, jog laikraščiai bei žurnalai, kuriuose dirba milijonai amerikiečių žurnalistų, su laiku mažins darbo vietų skaičių. Netekę darbo rašantieji žurnalistai turės ieškotis kitokios veiklos ir pragyvenimo šaltinio. Galbūt jiems teks tenkintis menkai apmokamais etatais vizualinės žiniasklaidos priemonėse.

Tyrimo autoriai nepasigailėjo ir radijo darbuotojų. Jų profesijos išnykimui taip pat įtakos turi visą pasaulį apraizgęs „www“ voratinklis.

Teigiama, kad jau netolimoje ateityje daugelis radijo stočių išnyks, kitos susijungs arba virs televizijos-interneto hibridais. O tiems, kas buvo išmokytas dirbti tik nevaizdiniame radijo eteryje ir nesugebės persikvalifikuoti – ateis sunkios dienos.

Internetas paskatins ne tik radijo bei spaudos žurnalistų sumažėjimą. Kelionių agentūros taip pat turės atsisakyti dalies savo agentų, kurie, sėdėdami biure, siūlo žmonėms poilsines ar pažintines keliones.

Internete siūlomos paslaugos gerokai pranoks dabar esančius kelionių agentūrų ofisus. Su laiku žmonės niekur neis užsisakyti kelionės, o visus reikalus tvarkys internetu. Natūralu, jog tiek daug darbuotojų niekam paprasčiausiai nereikės.

Specialistai jau dabar pataria turizmo srityje dirbantiems žmonėms gilinti savo žinias interneto paslaugų sferoje ir orientuotis į prabangias egzotines keliones, kurias turtingi ir neturintys laiko žmonės užsisako internetu.

Neįtikėtina, bet teigiama, jog su laiku nebereikės tiek daug programuotojų. Tačiau ekspertai vis tik abejoja, ar ateityje, daugėjant kiberatakų, minėtųjų specialistų poreikis mažės.

Fermeriai ir juvelyrai – tai dar kelios profesijos, kurioms lemta truputį „apmirti“. Manoma, jog ilgainiui kruopštų juvelyro ir sunkų ūkininko darbą pakeis robotai, taigi rankų darbo, kurio jau ir dabar nėra daug, taps dar mažiau.

Profesijų populiarumas ir išnykimas priklausys ir nuo regiono: tai, kas populiaru Vakaruose, gali greitai numirti rytų valstybėse ir atvirkščiai.

Specialistai tik įspėja sekti darbo rinkos tendencijas, gerai apsispręsti prieš renkantis profesiją ir nebijoti keisti kvalifikacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai