Antradienį į pirmąjį komisijos posėdį susirinkę parlamentarai stebėjosi, kodėl komisijai numatyta dirbti visą mėnesį, kai analogiškos komisijos įprastai savo išvadas priima kur kas greičiau.
„Mėnuo yra absurdas. Ypač atsižvelgiant į tai, kokios čia yra spekuliacijos, kokios komandos padarytos dengti ir t.t. Manau, kad sprendimą galime priimti per savaitę“, – sakė parlamentaras Egidijus Klumbys.
Jam pritarė ir „darbietis“ Saulius Bucevičius ir liberalas Laimontas Dinius. Jų teigimu, komisijai nė nebūtina išklausyti prokurorus, nes jau yra pateikta pakankamai informacijos.
Tik konservatorių atstovai komisijoje sakė, kad darbo komisijai netrūks. Jie nori išklausyti ir prokuratūros atstovą, ir patį V.Matuzą.
Opozicijos atstovams paskubinus, komisijos pirmininkas Stasys Šedbaras sutiko, kad komisija gali rinktis dažniau ir išvadas priimti anksčiau, nei tai padaryti yra numatęs Seimas.
Rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą dėl neliečiamybės atėmimo, komisija įpareigota pateikti iki birželio 15 dienos. Jei Seimo komisija siūlo tenkinti generalinio prokuroro prašymą, rezoliucijai priimti reikia, kad už ją balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Generalinis prokuroras Darius Valys į Seimą prašydamas V.Matuzą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę kreipėsi praėjusią savaitę, nes norima jam pateikti įtarimus sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.
Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas V.Matuzas kaltinimus atmeta, jam metamus įtarimus vadindamas priešrinkiminiais bandymais sukompromituoti Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Jis taip pat tvirtina, jog parodymus, kuriais pripažįsta kaltę, įtariamieji byloje davė spaudžiami. V.Matuzas sustabdė narystę konservatorių partijoje iki kol Seimas priims sprendimą dėl jo neliečiamybės.