2018 06 20

Komisija: neslapto dokumento pateikimas žurnalistui nėra grėsmė nacionaliniam saugumui

Neslapto dokumento pateikimas žurnalistui nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui ar nacionaliniams interesams, nustatė Seimo kanceliarijos komisija, reaguodama į Seimo narės „valstietės“ Agnės Širinskienės skundą.
Nepriklausomybės aikštė
Nepriklausomybės aikštė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė A.Širinskienė buvo kreipusis į Seimo kanclerę Daivą Raudonienę, kad būtų atliktas tarnybinis patikrinimas, kas galėjo išviešinti neslaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio raštą, adresuotą Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Pagal A.Širinskienės paklausimą atlikusi tarnybinį patikrinimą darbo grupė konstatavo, kad nėra galimybių nustatyti konkretų asmenį, kuris perdavė ar sudarė galimybę naujienų portalo lrytas.lt žurnalistui gauti VSD rašto kopiją.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

„Taip pat komisija padarė išvadą, jog atsižvelgiant į tai, kad VSD raštas nebuvo įslaptintas dokumentas, jo kopijos pateikimas žurnalistui nelaikytinas keliančiu grėsmę nacionaliniam saugumui, nacionaliniams interesams ar valstybės ir tarnybos paslapčių apsaugai“, – BNS nurodė Seimo Ryšių ryšių su visuomene skyrius.

Tarnybinis patikrinimas buvo atliekamas dėl gegužės 25 dienos D.Jauniškio kreipimosi į Seimo pirmininką su prašymu užtikrinti, jog nebūtų viešinama tuomet dar nebaigto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo medžiaga.

Naujienų portalas lrytas.lt birželio 1 dieną paskelbė publikaciją „Seimo pirmininko pavardė – mįslė net VSD ir jo vadovui“. Joje pranešta, kad VSD direktoriaus D.Jauniškio rašte su klaida parašyta parlamento pirmininko pavardė – vietoj V.Pranckietis – V.Pranskietis.

Aiškindama, kodėl kreipėsi į kanclerę dėl neslapto dokumento paviešinimo, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė A.Širinskienė anksčiau BNS sakė, kad tarnybinį patikrinimą inicijavo, nes mano, kad buvo pažeisti „teisės aktai, kurie reguliuoja dokumentų valdymą“.

Pasak jos, nepaisant to, kad raštas nebuvo slaptas, jo nebuvo galima duoti žurnalistams, nes „normalios valstybės institucijos vieni kitų dokumentų netekina“.

„Už vadovo nugaros atidavinėti dokumentus, švelniai tariant, sekretoriato vedėja, jeigu ji dar bando ieškoti kokių nors pasiteisinimų, vargu, ar verta politinio pasitikėjimo“, – aiškino Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.

Tuo metu Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Gintarė Žukaitė BNS sakė, kad niekas iš sekretoriato dokumento žurnalistui neperdavė, o jį matė „turbūt 20, 30, gal ir daugiau žmonių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų