Iki tiesiamų komunikacijų pabaigos buvo likę visai nedaug – apie 100 metrų. Pagal dokumentus rodėsi viskas aišku – Antrojo pasaulinio karo žudynių vieta pažymėta lenta ir apibrėžta plane.
Kaukolės ir kaulai iš ekskavatoriaus kaušo pradėjo byrėti prieš dešimt dienų. Darbininkai buvo įspėti, kad darbai vyksta netoli žudynių vietos, tačiau vylėsi jog tokių radinių nebus.
Poros metrų gylyje atkasta viena duobė, kurioje 1941-1944 metais buvo laidojami Šiaulių kalėjimo kaliniai arba tiesiog myriop pasmerkti žmonės.
Šalia yra dar septynios panašios duobės. Bendrai jose palaidota per 700 žmonių.
Archeologė Audronė Šapaitė teigia, kad čia yra dar septynios panašios duobės.
Bendrai jose palaidota per 700 žmonių. Tai nebuvo žydų žudymo vieta, nors tarp aukų yra ir šios tautos atstovų.
Konkrečioje atidengtoje duobėje kol kas suskaičiuotos 35 kaukolės. Dar keleto žmonių palaikai neatidengti. Manoma, kad šioje duobėje yra iki 40 žmonių palaikų.
Kai kurios kaukolės akivaizdžiai pažeistos – galbūt, peršautos. Kai kurie batai – moteriški.
Palaikai atidengti taip, kaip ir gulėjo duobėje. Iš organinių auginių yra likę tik kaulai.
Kai kurios kaukolės akivaizdžiai pažeistos – galbūt, peršautos. Kai kurie batai – moteriški.
1944-aisiais šios duobės buvo atkastos, o kai kuriuos palaikus pasiėmė artimieji. Duobės vėl užkastos. Manoma, kad sovietmečiu atlikti tyrimai turėjo konkretų tikslą – pabrėžti fašistinės Vokietijos žiaurumą ir nusikaltimus žmonijai.
Yra nerašytų faktų, kuriuos dar pamena keletas garbaus amžiaus žmonių. Manoma, kad šioje vietoje buvo laidojami ir sovietinių okupantų pražudyti žmonės: kaliniai, partizanai.
Statybininkus prižiūrės archeologai
Specialiai šiuo klausimu savivaldybėje suburta komisija turėjo du pasirinkimus – iškelti rastus palaikus ar pakeisti projektą. Laiko iki projekto pabaigos liko vos 2,5 mėnesio – iki rugsėjo 30 dienos.