Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 12 21 /16:47

Komisija siūlo neriboti judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse

Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) siūlo neriboti gyventojų judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse. Kaip spaudos konferencijoje po VESK posėdžio pirmadienį sakė Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, tai siūloma atsižvelgiant į problemas, iškilusias per savaitgalį vykusius gyventojų judėjimo patikrinimus. Anot jo, toks Vyriausybės sprendimas taip pat leistų sutaupyti policijos pajėgumų.
Stacionarus policijos kontrolės postas
Stacionarus policijos kontrolės postas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Tikrai matome, kad žmonės yra masiškai susiję – miesto gyventojai su rajonu ir atvirkščiai, turi nekilnojamojo turto – tie patys sodai. Matėme masinį legalų vykimą iš miestų į rajoną, lygiai taip pat matome, kad daug gyventojų gyvena rajone arba dirba mieste ir atvirkščiai, matėme, kad rajono gyventojams reikalingos tam tikros paslaugos iš mieste įsikūrusių valstybės valdymo įstaigų“, – sakė R.Požėla.

„Matydami šią problematiką, pasiūlėme per VESK kreiptis į Vyriausybę su iniciatyva, kad galbūt miestas ir rajonas būtų traktuojamas kaip vienas teritorinis darinys ir jame galiotų tos pačios karantininės sąlygos. Sakyčiau, būtų labiau logiška, negu dabar yra“, – teigė R.Požėla.

VESK taip pat nusprendė siūlyti Vyriausybei koreguoti taisykles, kad vykti automobiliais būtų galima vienos šeimos nariams arba ne daugiau nei dviem kartu negyvenantiems asmenims.

Policijos vadovo nuomone, įvedus alternatyvius saugiklius, ši priemonė „nebūtų liberalizavimas, tačiau būtų didesnis logiškumas ir prevencija spūstims“.

Būtų galima sutaupyti policijos pajėgumų

R.Požėla sako, kad Vyriausybei nusprendus neriboti gyventojų judėjimo tarp miestų ir rajonų žiedinėse savivaldybėse, būtų galima sutaupyti policijos pajėgumų.

„Jeigu būtų priimti nutarimo pataisymai, tai mums leistų taupyti pajėgumus“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Požėla.

Blokavimo postus planuojama įrengti nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki gruodžio 27 dienos 21 val.

Šiuo laikotarpiu, kaip buvo numatyta anksčiau, turėtų dirbti daugiau nei 900 policijos ekipažų, per 300 šaulių, pusšimtis karo policininkų bei kelios dešimtys pasieniečių.

Judėjimo kontrolės priemonės pirmadienį buvo aptartos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje. Nuspręsta ne tik siūlyti neriboti gyventojų judėjimo žiedinėse savivaldybėse, bet ir siūlyti nustatyti, kad vykti automobiliais galėtų vienos šeimos nariai arba ne daugiau nei du kartu negyvenantys asmenys.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla sako, kad ketinama tikrinti ne tik atvykstančiuosius, bet ir išvykstančiuosius iš savivaldybių centrų.

„Atsižvelgdami į galimybes, tuose punktuose prie įvažiavimo į savivaldybių centrus mes skirtume keletą pareigūnų. Dėmesį skirtumėme priešpriešinio eismo kontrolei“, – teigė šalies policijos vadovas.

„Iš esmės, tame pačiame punkte būtų atliekamas patikrinimas tiek vykstančiųjų į vieną, tiek į kitą pusę“, – pridūrė jis.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija penktadienį per pietus šalyje pradėjo masinę judėjimo kontrolę. Savaitgalį policija patikrinimo postuose kelionės neleido tęsti daugiau kaip 12,2 tūkst. automobilių, nustatė 220 KET pažeidimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais