„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 06 30

Kompromiso paieškos? T.V.Raskevičius gavo kvietimą į Prezidentūrą

Prezidento Gitano Nausėdos komanda pakvietė pokalbiui tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo siekiantį parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių. Tai 15min patvirtino abi susitikimo pusės. Seimo Žmogaus teisių komitetui vadovaujantis politikas sako tikintis, kad su Prezidentūra pavyks suderinti Partnerystės įstatymo projektą.
Tomas Vytautas Raskevičius
Tomas Vytautas Raskevičius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

T.V.Raskevičius 15min sakė, kad su prezidento patarėjais susitiks ketvirtadienio popietę.

„Platesniame kontekste aptarsime rudens sesijos žmogaus teisių klausimų darbotvarkę.

Taip pat norime išsiaiškinti bendras pozicijas ir sąlyčio taškus aptariant partnerystės įstatymo projektą, kuris šiuo metu tobulinamas.

Mūsų pagrindinė užduotis – suderinti pozicijas su Prezidentūros komanda“, – sakė parlamentaras.

T.V.Raskevičiaus teigimu, susitikime taip pat dalyvaus Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė.

Iniciatyvą parodė Seimo narys

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis 15min teigė, kad buvo gautas kvietimas iš parlamentaro aptarti žmogaus teisių darbotvarkės klausimus, todėl nuspręsta surengti susitikimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Mačiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas Mačiulis

Jo metu žadama aptarti įvairių visuomenės grupių problemas ir teisių klausimus, įskaitant ir partnerystės įteisinimą.

„Prezidentas ne kartą pabrėžė, kad partnerystės klausimas privalo būti išspręstas, ir tikisi, kad ir visuomenė, ir Seimas ras tinkamą ir priimtiną būdą.

Tam reikalingas ne susipriešinimas, o diskusija. Girdime visas nuomones, esame atviri ir pasiruošę ieškoti sutarimo“, – pažymėjo P.Mačiulis.

Sulaukė kritikos

Liberalesnių pažiūrų komentatoriai ir žmogaus teisių aktyvistai pastaruoju metu kritikavo prezidentą G.Nausėdą, kad jis neremia LGBT bendruomenės teisių.

Prieštaringų vertinimų neseniai sulaukė prezidento kreipimasis į Šeimos maršo dalyvius ir jo patarėjo P.Mačiulio išsakyta padėka šio renginio organizatoriams. Prezidentūra tuomet teigė, kad yra pasirengusi išklausyti visas puses.

Daug diskusijų taip pat sukėlė prezidento sprendimas nepasirašyti keliolikos ES vadovų laiško, kritikuojančio prieš LGBT nukreiptą Vengrijos įstatymą.

Seimas pavasarį nedidele persvara atmetė įstatymą, kuris būtų įteisinęs tos pačios lyties žmonių partnerystę. Prie šio projekto valdantieji žada grįžti rudenį.

Įstatymo iniciatoriai sako, kad įstatymas užtikrintų tokiose porose gyvenančių žmonių orumą ir išspręstų praktines problemas dėl atstovavimo ir paveldėjimo, ligos išmokų, susirgus partneriui ar jo vaikui, tam tikras turto valdymo ir mokestines situacijas.

Konservatyvesnių pažiūrų politikai ir Bažnyčia pasisako prieš partnerystės prilyginimą šeimai. Jie sako, kad praktines problemas galima išspręsti leidžiant susitarimą dėl bendro gyvenimo, bet nekuriant šeimos santykių. Kai kurie iš jų teigia, kad partnerystės institutas yra pirmasis žingsnis link įvaikinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs