Užkrečiantis Rūtos Meilutytės pavyzdys
Plaukimo pamokų ažiotažui, specialistų svarstymu, įtakos turi kelios priežastys. Viena – užkrečiantis plaukikės Rūtos Meilutytės pavyzdys, antra – gimdytojus gąsdinanti statistika apie plaukti nemokančius vaikus, trečia – prieš septynerius metus šalyje fiksuotas didžiulis gimstamumas.
Klaipėdos savivaldybei priklausančiame „Gintaro“ baseine per metus priimama apie 80 naujokų.
Dabar ūgtelėję ir mokyklinukais tapę vaikai plūsta į plaukimo pamokas. Tačiau vienintelis Klaipėdos savivaldybės pavaldume esantis „Gintaro“ baseinas gali priimti labai ribotą vaikų skaičių. Praėjusį rugsėjį į plaukimo pamokas priimta apie 80 naujokų.
„O norinčiųjų buvo keli šimtai. Kai sąraše buvo 200 vaikų, jau nutraukėme registraciją, nes nebebuvo prasmės be reikalo registruoti vaikų. Vis tiek į atrankas visų sukviesti neįmanoma“, – pasakojo „Gintaro“ sporto centro metodininkė Violeta Paulauskienė.
Privataus baseino paslaugos keleriopai brangesnės
Baseino darbuotojai vylėsi, kad išmokti plaukti norinčių vaikų anšlagas nuslūgs pernai spalį Klaipėdos centrinėje dalyje pastačius modernų „Impuls“ baseiną. Tačiau jo paslaugų kainos prieinamos retai klaipėdiečių šeimai.
Privačiame baseine plaukimo pamokos – maždaug 8 kartus brangesnės nei savivaldybei priklausančiame baseine. Tad klaipėdiečiai kantriai laukia, kol atsilaisvins kokia vieta jų atžalai „Gintaro“ baseine, kur už 6 treniruotes tereikia mokėti 7,24 euro.
Kvietimai į nemokamas treniruotes išgraibstyti per kelias valandas
O štai kai kuriems kantrybės pristigo. Tuo teko įsitikinti Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro darbuotojams.
Įstaigos iniciatyva jau treti metai keliems šimtams klaipėdiečių vaikų suteikiama galimybė veltui mokytis plaukti. Į sąrašą pakliūva tie, kurių tėvai, paskelbus registraciją, sugeba prisiskambinti pirmieji. Ažiotažas buvo toks didelis, kad įstaigos telefonai netilo dar kelias dienas, nors vietos į baseiną išgraibstytos per kelias valandas.
„Buvo ir tokių, kurie tiesiog neteko kantrybės ir tiesiog atėjo į Klaipėdos visuomenės sveikatos biurą. Žinoma, pasipylė priekaištų iš tų tėvų, kurių vaikai nepateko į sąrašą. Bet taip – kiekvienais metais. Tačiau kito būdo, kaip vykdyti registraciją, nėra“, – pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro vadovė Jūratė Grubliauskienė.
Plaukti nemoka:
Priešmokyklinio amžiaus vaikai – 70 proc.
1-4 klasių mokiniai – 40 proc.
5-8 klasių mokinai – 11 proc.
9-12 klasių mokiniai – 8 proc.
Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro tyrimo duomenys