NATO vadovai turėtų sutarti atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano vykdymo (angl. Membership Action Plan, MAP), įsteigti NATO ir Ukrainos tarybą ir sukurti su Rusijos invazija tebekovojančios šalies kariuomenės paramos planą.
Tačiau didžiausia susitikimo intriga išlieka dėl to, ką NATO viršūnės deklaracijoje Ukrainai pasakys šalia viso šito.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra sakęs nesitikintis, jog Ukraina iš tikrųjų įstos į NATO, kol vyksta karas, tačiau norėtų, kad aukščiausiojo lygio susitikime būtų akivaizdžiai užsiminta apie ketinimą įtraukti valstybę į Aljansą.
Nubrėžti Kyjivui aiškią narystės perspektyvą derybose ragino iki dešimties Aljanso šalių, daugiausia iš Vidurio ir Rytų Europos, sako diplomatai. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį žengė dar toliau, paragindamas, jog Ukrainos kelias į NATO būtų apibrėžtas laike.
Tačiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) vadovė Margarita Šešelgytė teigia, kad aiškaus pakvietimo į NATO Ukraina neturėtų tikėtis, nes „viena iš pagrindinių šalių NATO mano, kad Ukraina dar yra nepasiruošusi tai narystei“.