Administracinės teisenos buvo pradėtos dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, surašyti du administracinio nusižengimo protokolai.
Kauno policija teigė tyrimo metu apklaususi tiek konflikto dalyvius, tiek ir liudytojus, taip pat peržiūrėjusi vaizdo įrašus.
Vienam čempionato organizatorių E.Kvitkauskui administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas vasario 12 dieną, tačiau jis su pažeidimu nesutiko, todėl byla bus nagrinėjama toliau.
Tuo metu kitai konflikto pusei – savanorei K.E.Brilei protokolas surašytas trečiadienį. Jeigu ji su pažeidimu nesutiks, byla irgi bus nagrinėjama toliau.
Kauno policijos atstovė spaudai Odeta Vaitkevičienė 15min teigė, kad sprendimui ji turi 15 dienų.
Jos teigimu, K.E.Brilei paskirta pusė minimalios baudos – 15 eurų. Tokio dydžio bauda būtų skirta ir E.Kvitkauskui, tačiau jis su ja iškart nesutiko.
Kauno policija primena, kad už necenzūrinius žodžius ar gestus viešosiose vietose, įžeidžiamą kibimą prie žmonių, kitus tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų.
Policija administracines teisenas pradėjo čempionate sausį savanoriavusiai K.Brilei feisbuko grupėje parašius, kad ji buvo apstumdyta ir užsipulta renginio organizacinio komiteto nario žurnalisto E.Kvitkausko
Anot jos, vyras kabinėjosi prie renginyje dirbusių žmonių, keikėsi, išsivysčius žodiniam konfliktui, griebėsi fizinių veiksmų. Moteris teigė buvusi ištempta iš savo darbo vietos, uždaryta į apsaugos kambarį, reikalauta atiduoti akreditaciją, savanoriams duotą striukę.
Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis teigė, jog vaizdo įrašai paneigia kaltinimus dėl čia dirbusios merginos užpuolimo, pats V.Jasutis moters elgesį vadina provokacija.
E. Kvitkauskas teigė, kad „niekada gyvenime nepakėlęs rankos prieš jokią moterį“. Jis tvirtino norėjęs nufotografuoti merginos akreditaciją, o ši atsisakė tai padaryti, „pradėjo šūkauti kažką“, tuomet mergina pagriebė jo telefoną ir pagrasino mesti į ledą.