„Vertinimo procesas gerokai užsitęsė, nes užsitęsė informacijos pateikimas, ji pateikiama neišsami, o mes niekuo negalime pagrasinti“, – komiteto nariams sakė Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotojas Elonas Šatas.
Jo teigimu, tyrimą dėl „mikriukų“ ketinama užbaigti po mėnesį ar pusantro, tuo metu jis nedrįso prognozuoti, kada galėtų būti baigtas pernai gruodį pradėtas tyrimas dėl savivaldybės įmonės „Vilnius veža“.
„Yra problema, kai savivaldybės kišasi į sritį, kuri galėtų būti palikta verslui. Tokį kišimąsi mes matome ne tik šioje srityje, bet ir daug kur kitur. Labai sunku mums su tuo kovoti, tačiau tai darome. Kas blogiausia, skirtingai nuo privačių subjektų, mes negalime taikyti sankcijų, kurios atgrasytų. Mes galime konstatuoti pažeidimą ir įpareigoti jį nutraukti. Tačiau mes neturime instrumentų, kurie priverstų juos vykdyti, nėra numatyta net piniginių sankcijų“, – komiteto posėdyje skundėsi E.Šatas.
Kalbėdamas apie taksi įmonę „Vilnius veža“, komiteto narys, konservatorius Dainius Kreivys pastebėjo, kad licencijas taksistams išdavinėjančiai savivaldybei nederėjo pačiai steigti tokios įmonės.
„Tai akivaizdus akibrokštas, turbūt tokių dalykų niekur kitur pasaulyje nerasi“, – piktinosi jis.
Konkurencijos taryba įtaria, kad Vilniaus savivaldybės veiksmai galėjo pažeisti Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį, kuris savivaldos institucijas įpareigoja užtikrinti sąžiningos konkurencijos laisvę.
Tarybos akiratyje atsidūrė du savivaldybės sprendimai – įkurti įmonę „Vilnius veža“ ir dispečerinę tarnybą.
Apie galimą pažeidimą taryba sostinės savivaldybę įspėjo dar praėjusiųjų metų pradžioje. Buvo teigiama, kad Vilniaus valdžia išduoda leidimus sostinėje veikiantiems taksistams, dėl to savivaldybė gali piktnaudžiauti ir daryti įtaką privačių taksi įmonių – savo įmonės konkurentų, veiklai.