2016 02 22

Konkurencijos taryba netiria, ar perkant maistą skurstantiems verslininkai galėjo susitarti iš anksto

Konkurencijos tarybai bent jau kol kas nekilo įtarimų, kad itin brangiai perkant maistą nepasiturintiems gyventojams verslininkai galėjo susitarti iš anksto.
Miltai
Miltai / 123rf nuotr.

Peržvelgiant skandalingojo Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (ŽŪMPRRA) viešojo konkurso duomenis, į akis krinta tai, kad jo dalyviai pasiūlė smarkiai užkeltas kainas. 

Daugumoje šio konkurso dalių neatsirado dalyvių, kurie pasiūlytų prekes parduoti kainomis, bent kiek artimesnėmis rinkos. 

Pavyzdžiui, miltų pirkime konkursą laimėjo „Malsena Plius“, toną kvietinių miltų pasiūliusi už 600 eurų.

Be laimėtojos „Malsena Plius“, miltus siūlė tik „Sanitex“, tačiau jos kaina buvo dar labiau išpūsta – 620 eurų už toną. Tuo metu miltų kaina rinkoje šio produkto pirkimo metu buvo 311-332 eurų už toną. 

Premjerui kilo klausimų

15min pradėjus rašyti apie ŽŪMPRRA pirkimą, klausimų dėl galimo kartelinio susitarimo kilo premjerui Algirdui Butkevičiui. 

Dėl šios istorijos kreipiuosi ir į Konkurencijos tarybą, kuri gali išanalizuoti ir viešai, ir neviešai prieinamą informaciją.

Jis 15min yra sakęs, kad tuo turėtų pasidomėti Konkurencijos taryba. 

„Dėl šios istorijos kreipiuosi ir į Konkurencijos tarybą, kuri gali išanalizuoti ir viešai, ir neviešai prieinamą informaciją, kad atliktų tyrimą, ar nebuvo kartelinio susitarimo tarp tiekėjų, pasiūliusių didesnes nei rinkoje kainas“, – teigė jis. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius

Praėjo beveik mėnuo, tačiau oficialiai Konkurencijos taryba tyrimo nėra pradėjusi – tarybos svetainėje tokios informacijos nėra. 

Ar ketina tai daryti, tarybos Komunikacijos skyriaus vedėja Viktorija Urbonavičiūtė neatsakė. 

Konkurencijos taryba laikosi nuostatos nekomentuoti tyrimų tol, kol jie nėra oficialiai pradedami.

„Konkurencijos taryba laikosi nuostatos nekomentuoti tyrimų tol, kol jie nėra oficialiai pradedami. Apie visus pradėtus tyrimus skelbiame KT svetainėje. Visi mūsų tyrimai ir ypač bendrovėms reiškiami kaltinimai yra grindžiami konkrečiais, dažniausiai poėmių metu surinktais įrodymais“, – 15min atsiųstame atsakyme teigia V.Urbonavičiūtė. 

Anot jos,  konkurencijos teisės teorija ir praktika rodo, kad tikrų ar tariamų konkurenciją ribojančių susitarimų medžioklė pasitelkiant žiniasklaidą, tikrai nepadeda tyrimams ir apsunkina informacijos surinkimą. 

Apie tai, kad garsiai viešinami įtarimai gali pakenkti ir jau vykdomiems, ir būsimiems Konkurencijos tarybos tyrimams ne kartą esame įspėję ir politikus“, – pridūrė ji. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų