Trečiadienį po pietų R.Morkūnaitė-Mikulėnienė situaciją komentavo žiniasklaidai.
Ji norėjo patikslinti savo žodžius dėl indikacijų, kurias, kaip ji teigė, turėjo prieš susisiekdama su Čilėje komandiruotėje buvusiu K.Bartoševičiumi.
Esą viešojoje erdvėje pasirodė insinuacijos dėl to, kad politikė indikacijas neva turėjo iš prokuratūros ar dar iš kažkur apie ikiteisminį tyrimą ar pan.
„Tai indikacijas aš turėjau iš K.Bartoševičiaus, kad jis ketina trauktis. Penktadienį jis mane informavo žinute. Tada aš apie 14 val. jam paskambinau paklausti, ar tikrai jis laikosi tokios savo pozicijos.
Tas manęs labai nenustebino, nes, kaip jau ir minėjau pačioje pradžioje, jo dvejonės buvo man pakankamai gerai žinomos. Tai, aišku, nenudžiugino tokiomis aplinkybėmis, kuomet buvo tos aplinkybės, jo toks pareiškimas. Bet tikrai nebedėjau pastangų jo atkalbinėti“, – nurodė ji.
Žinutę iš K.Bartoševičiaus Seimo konservatorių lyderė gavo apie pietus. Tikslaus laiko ji neatsiminė, svarstė, kad apie 12 val.
Žurnalistų paklausta, ar gali ją parodyti, atsakė: „Ne, negaliu. Nes komunikacija vyko privačiu messengeriu.“
Vėliau R.Morkūnaitė-Mikulėnienė patikslino, kad K.Bartoševičius parašė per programėlę „Signal“.
„Aš jums sakau, nėra tos žinutės. Privatus messengeris „Signal“ yra tokio pobūdžio, kuris neišlieka“, – sakė ji.
Aš jums sakau, nėra tos žinutės. Privatus messengeris „Signal“ yra tokio pobūdžio, kuris neišlieka.
Su frakcijos nariu politikė sakė bendravusi, nes gavo impulsą iš jo pusės.
„Kuo jis į mane kreipėsi, tuo aš ir atsakiau“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkė.
Klausiama, ar bendravimas tokiomis programėlėmis, kaip „Signal“, normali praktika, R.Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė mananti, kad normali, nesidomėjusi, kaip bendrauja kiti kolegos.
Tikino nieko neslėpusi
Sausio 23 dieną komentuodama žiniasklaidai apie situaciją dėl sunkių įtarimų K.Bartoševičiui R.Morkūnaitė-Mikulėnienė minėjo, kad prieš kelias dienas su juo bendravo, bet detalių nepateikė.
Dabar ji aiškino nieko neslėpusi.
„Aš sakiau, kad jis mane informavo. Tai kažkokiu būdu komunikacija, matyt, turi įvykti“, – kalbėjo ji.
Žiniasklaidoje ir kitur viešumoje buvo daug svarstymų apie tai, kas iš politikų galėjo telefonu kontaktuoti su K.Bartoševičiumi, bet konservatorė iki šiol neatskleidė, kokiu būdu ji su juo bendravo.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė nepritaria opozicijos inicijuojam parlamentiniam tyrimui. Anot jos, tai grynas politinių taškų rinkimas.
„Aš manau, kad svarbiausias klausimas yra, kad žmogus yra teisėsaugos rankose, kad bus įvykdytas teisingumas, apsaugotos aukos ir visi kiti dalykai. Mano nuomone, tai yra svarbiausia, tai, ko visuomenė tikisi“, – kalbėjo konservatorė.
Ji buvo paklausta, ar tokiu atveju, jeigu prokurorai, sulaukę kreipimosi dėl galimo informacijos nutekinimo, nuspręstų pradėti ikiteisminį tyrimą, turėdama teisinį imunitetą eitų į apklausą.
„Nesvarsčiau tokios galimybės ir nesuprantu, kuo esu kaltinama. Kad paskambinau žmogui, kuris parodė iniciatyvą?“ – stebėjosi R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Informavo partijos lyderius
Apie K.Bartoševičiaus ketinimus palikti Seimą R.Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė informavusi partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį ir premjerę Ingridą Šimonytė.
Prieš skambindama dabar jau buvusiam frakcijos kolegai, viena konservatorių lyderių teigė nebendravusi su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.
Konservatorė akcentavo, kad tuo metu apie jokius kaltinimus buvusiam kolegai nežinojo.
Apie tai ji esą sužinojo sausio 23-iąją iš žiniasklaidos.
Seimo TS-LKD frakcijos seniūnė sakė kalbėjusi su Vyriausybės vadove telefonu, o vėliau – susitiko.
Esą susitikimas su premjere ir kitais buvo suplanuotas iš anksčiau, tokie susitikimai retkarčiais vis surengiami.
Kalbėta ir apie K.Bartoševičių. „Aišku, visi gūžtelėjo pečiais. Tie, kurie ten dalyvavo. Kad jums po to nekiltų klausimų, kas dalyvavo, tai – partijos pirmininkas ir pirmininko pavaduotojas Jonas Survila“, – teigė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Skambutis į Čilę
Svarstant, iš kur ir kaip K.Bartoševičiui iš anksto galėjo tapti žinoma apie jo atžvilgiu teisėsaugos atliekamus veiksmus, antradienio vakarą paaiškėjo, kad jam sausio 20-ąją, dieną, kai jis pranešė atsisakantis Seimo nario mandato, į Čilę skambino parlamento TS-LKD frakcijos seniūnė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Apie tai pranešė naujienų portalas Lrytas.
„Taip, aš jam skambinau, sulaukusi tam tikrų indikacijų, jog turėčiau jam paskambinti“, – portalui Lrytas teigė ji.
Trečiadienį feisbuke politikė patikslino, kad K.Bartoševičiui skambino dar nežinodama apie įtarimus jam, po to, kai jis pranešė apie sprendimą atsisakyti parlamentaro mandato.