„Kiek bebūtų aiškinama, kad rekomendacija yra neįpareigojantis dokumentas, deja, pavaldžios struktūros tai paprastai priima kaip nurodymą. Viešai skelbiami atvejai, kai ekspertų funkcijoms atlikti buvo deleguojami Ministro Pirmininko politinio pasitikėjimo pareigūnai ir tai sudaro įspūdį, kad premjeras siekia viešųjų pirkimų politinės kontrolės. Kai prireikia ekspertų, nereiktų abejoti, kad ministerijos ir kitos vyriausybinės institucijos yra pajėgios juos susirasti“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas parlamentaras.
Jis nurodo raginantis premjerą išsiųsti kitokio turinio rekomendaciją – nei viešųjų pirkimų komisijų nariais, nei ekspertais netvirtinti politinio ir asmeninio pasitikėjimo pareigūnų bei politikų.
„Kitame kreipimesi parlamentaras premjero prašo pateikti informaciją, kokiose ministerijų, vyriausybės kanceliarijos, kitų vyriausybinių ar ministerijoms pavaldžių institucijų Viešųjų pirkimų komisijose komisijų nariais ar ekspertais dabartinės Vyriausybės kadencijos metu yra paskirti politikai ar politinio bei asmeninio pasitikėjimo pareigūnai (ministrai, viceministrai, premjero patarėjai, ministrų patarėjai ir t.t.)?“ – rašoma Seimo konservatorių frakcijos žiniasklaidai išplatintame pranešime.
J.Razma klausia, kokios pinigų sumos šiems metams vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose, joms pavaldžiose įstaigose yra numatytos viešinimo paslaugų pirkimui, kaip pasikeitė šios sumos lyginant su praėjusiais metais, kokia tų lėšų dalis planuojama pirmajam pusmečiui.
15min anksčiau rašė, kad S.Skvernelio vadovaujama Vyriausybė sukūrė tvarką, leidžiančią politinio pasitikėjimo tarnautojams spręsti dėl viešųjų pirkimų laimėtojų. Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė pareiškė, kad „tokie dalykai yra nesveiki“.
Pagal sukurtą tvarką, įstaigos, kurios mano, jog išorinių ekspertų pasitelkimas yra reikalingas, kreipiasi į Vyriausybės kanceliariją, prašydamos deleguoti ekspertą. O ši priima sprendimą dėl konkretaus asmens.
D.Vilytė tvirtino, kad Vyriausybės atstovai nesitarė su VPT dėl pavedimo, pagal kurį į viešųjų pirkimų ekspertus gali būti deleguojami politinio pasitikėjimo tarnautojai.
„Apie tokį dalyką iš jūsų sužinojau, nežinojau, kad čia buvo toks pavedimas. Jie su mumis nesitarė. Mes būtume, aišku, rekomendavę, kad būtų geriau, ypač apie rinkiminius metus, nusišalinti nuo tokio dalyvavimo“, – 15min sakė D.Vilytė.
Daugiau apie tai skaitykite čia.