Tartis dėl galimos pirmalaikių Seimo rinkimų datos G.Landsbergis antradienį sukvietė parlamentinių frakcijų atstovus.
Opozicijos atstovai pranešė „Gabrieliaus žaidime“ nedalyvausiantys.
Galiausiai susitikimas buvo atšauktas, nors kai kurie valdantieji žadėjo į jį nueiti.
Tačiau kartu pastebėjo, kad tai vienas labai retų atvejų, kai G.Landsbergis kviečiasi dėl ko nors pasitarti.
Tokio žanro, kaip koalicijos taryba, valdantieji per pustrečių kadencijos metų taip ir nesukūrė, o per visą bendro darbo laikotarpį derinti pozicijų, tartis esą buvo susitikę daugiausia iki 10 kartų.
Kaip šaržuoja kai kurie valdantieji, to konservatoriams nereikėjo nei dėl valstybės tarnybos pertvarkos, nei dėl mokesčių reformos ar kitais esminiais klausimais.
Tarkime, socialdemokratai svarstė, kad iniciatyvos dėl pirmalaikių Seimo rinkimų turėtų imtis ne konservatorių lyderis, o parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ji pareiškė, kad to nedarys, nes apskritai nepritaria tokiai idėjai.
Šaltinių teigimu, ją imtis lyderystės šiuo klausimu skatino ir G.Landsbergis.
„Ji pasakė: „Ne“. O kodėl turėtų? Čia kaip Petrui Gražuliui pavesti telkti paramą partnerystei“, – ironizavo vienas liberalas.
Pastarieji TS-LKD viražai – dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ir Vyriausybės pasitraukimo – koalicijos partneriams buvo naujiena.
Be ir taip gerokai pakilusios politinės temperatūros, dar daugiau piktumo vadinamojo čekių skandalo įkarštyje įnešė G.Landsbergio baksnojimas į Seime dirbančius politikus.
Jis reikalauja, kad konservatorių lyderis pateiktų duomenis apie jo neva nepagrįstai ar neteisėtai gautas kanceliarines išmokas tiek savivaldybėje, tiek Seime.
Čia iškilo ir klausimas: ar valdančioji koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir laisviečiai, dar egzistuoja?
„Tegul atsako konservatoriai“
E.Gentvilas tikrai neslėpė pasipiktinimo G.Landsbergiu.