Daugiausia paraiškų yra pateikę antrųjų Pravieniškių pataisos namų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo gyventojai. Pernai kaliniai Konstitucijos egzamino nelaikė.
Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją teigė Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Kęstutis Saldžiūnas, egzamino rengėjai tikisi, jog tokia iniciatyva paskatins įstatymų pažeidėjus laikytis ir gerbti pagrindinį Lietuvos įstatymą.
Organizatorių prognozėmis, šiųmetis renginys turėtų sulaukti dar didesnio susidomėjimo nei praėjusiais metais.
Rengėjai tikisi sulaukti vien 50 tūkst. mokinių paraiškų iš apie 400 Lietuvos mokyklų.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sakė, kad Konstitucijos egzamino idėja susidomėjo ir užsienio šalys.
Norą surengti panašų egzaminą, pasak D.Radzevičiaus, išreiškė Azerbaidžanas ir Armėnija.
Kalbėdami apie naujoves, dalyviai pabrėžė, jog klausimai laikantiesiems egzaminus bus sudėtingesni ir platesni.
Anot vieno iš klausimų rengėjų, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininko Stasio Šedbaro, užduotys bus susijusios su valdžios galiomis, žmogaus teisėmis ir laisvėmis, tačiau bus ir istorinių, ir su Konstitucinio Teismo doktrina susijusių klausimų.
Vis dėlto dalis užduočių, pasak teisininko, išliks žaismingos ir „su jumoru“.
Žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Straigytė tvirtino, kad egzaminas bus pritaikytas ir žmonėms su negalia – dirbs gestų kalbos vertėjai.
Šeštadienį daugelyje šalies savivaldybių rengiamame egzamine kviečiami dalyvauti visi norintieji, tačiau dėl prizų varžytis negalės teisinį išsilavinimą turintys asmenys. Išankstinės dalyvių registracijos nėra. Tikimasi, jog savo Konstitucijos žinias pasitikrinti panorės ir Seimo bei savivaldybių tarybų nariai.
Antrasis Konstitucijos egzamino etapas vyks spalio 25 dieną Teisingumo ministerijoje.
Pernykštis egzaminas buvo skirtas Lietuvos Konstitucijos 15 metų sukakčiai paminėti. Dabartinė Lietuvos Konstitucija visuotiniame referendume priimta 1992 metų spalio 25 dieną.