2015 12 19

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas Ukrainoje susitiko su Petro Porošenka

Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas penktadienį Kijeve dalyvavo susitikime su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.
D.Žalimo ir P.Porošenkos susitikimas
D.Žalimo ir P.Porošenkos susitikimas / Konstitucinio Teismo nuotr.

Ukrainos Prezidentas priėmė Ukrainos Konstitucinio Teismo pirmininką bei Kijeve šią savaitę viešinčius Lietuvos Konstitucinio Teismo, taip pat Gruzijos, Moldovos Respublikos ir Latvijos Respublikos konstitucinių teismų pirmininkus.

Šiame susitikime taip pat dalyvavo Ukrainos Prezidento administracijos vadovo pavaduotojas bei Konstitucinės komisijos sekretorius Oleksiy Filatov.

Kaip pranešė KT, susitikime daug dėmesio skirta šiuo metu Ukrainoje vykstančiai konstitucinei reformai, Ukrainos Konstitucinio Teismo veiklai, bendrai šalies politinei situacijai, Ukrainos santykiams su Baltijos valstybėmis, taip pat Gruzija ir Moldova.

Priimdamas konstitucinių teismų pirmininkus, Ukrainos prezidentas sveikino suaktyvėjusį Ukrainos ir Lietuvos, Gruzijos bei Moldovos konstitucinių teismų bendradarbiavimą, dėkojo už aktyvią Baltijos valstybių paramą Ukrainos nepriklausomybei ir europinei integracijai.

Teisinės bendruomenės pareiga yra aiškiai įvardinti ir pasmerkti nusikalstamus veiksmus, kurie buvo padaryti aneksuojant Krymą.

P. Porošenka su svečiais pasidalino naujausia informacija apie šalyje vykstančią konstitucinę reformą, daug dėmesio skirdamas Konstitucijos pataisoms, susijusioms su teisminės valdžios nepriklausomumo stiprinimu ir teismų veiklos skaidrumo užtikrinimu, teisėjų atrankos ir skyrimo procesų depolitizavimu, absoliutaus imuniteto atsisakymu.

Reikšdamas paramą Ukrainos teisminės valdžios reformai, Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas akcentavo Ukrainos Konstitucinio Teismo nepriklausomumo ir šio teismo veiklos nepertraukiamumo užtikrinimo svarbą, atkreipdamas dėmesį į būtinybę, kiek įmanoma greičiau paskirti trūkstamus konstitucinio teismo teisėjus.

D. Žalimas susitikimo metu taip pat pabrėžė, kad konstituciniai teismai nelieka nuošalyje remiant Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir europinį pasirinkimą.

„Teisinės bendruomenės pareiga yra aiškiai įvardinti ir pasmerkti nusikalstamus veiksmus, kurie buvo padaryti aneksuojant Krymą“, – pažymėjo D. Žalimas.

Jis papasakojo apie vadinamąjį Batumio procesą, tai yra Batumyje (Gruzija) rugsėjį vykusio Europos konstitucinių teismų konferencijos Pirmininkų susirinkimo metu 7 Europos šalių konstitucinių teismų atstovų (tarp jų – Lietuvos, Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos) pasirašytą pareiškimą, kuriuo kviečiama pasmerkti akivaizdžiai neteisėtą Rusijos Federacijos Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo buvo atvertas kelias Krymo aneksijai.

Pasidalijo Lietuvos patirtimi

Konstitucinio Teismo pirmininkas Ukrainos prezidentą supažindino su šių metų spalio 26 dieną Vilniuje įsteigtos Baltijos ir Juodosios jūros regionų valstybių konstitucinės justicijos asociacijos, kuriai priklauso Lietuvos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos konstituciniai teismai, tikslais, veikla ir perspektyvomis.

Kalbėdamas apie Ukrainoje vykdomą konstitucinę reformą, D. Žalimas pasidalijo Lietuvos patirtimi konstituciniu lygiu įtvirtinant valstybės geopolitinę orientaciją, tai yra konstitucinį draudimą šaliai būti NVS ir kitų postsovietinių organizacijų nare bei konstitucinį europinės ir transatlantinės integracijos imperatyvą.

Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas paskutinį kartą su Ukrainos Prezidentu buvo susitikęs 2014 metų liepos mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai