Pasak KT pranešimo, parlamentarų grupės nuomone, Seimas negalėjo priimti minėto nutarimo dėl A.Valinsko išrinkimo Seimo pirmininku, nes prieš tai Seime balsuojant dėl analogiško nutarimo, jam nebuvo pritarta.
„Pareiškėjų nuomone, pagal Seimo statutą to paties turinio įstatymo (nutarimo) projektą, nesant ypatingų aplinkybių, Seimas gali svarstyti tik po tam tikro laiko (po 6 mėnesių)“, – teigiama pranešime.
Teismas taip pat aiškinsis Seimo statuto 117 straipsnio 6 dalies „Balsuojantysis biuletenyje išbraukia pavardes tų kandidatų, prieš kuriuos balsuoja, arba tuos teiginius, kurie jam nepriimtini“ konstitucingumą.
„Ginčydama Seimo statuto 117 straipsnio 6 dalies atitiktį Konstitucijai, Seimo narių grupė teigia, kad tais atvejais, kai keliamas tik vienas kandidatas, balsavimo sąlygos padaromos nelygiavertės: balsuojant “prieš„ reikia išbraukti kandidato pavardę, o balsuojant “už„ nereikia atlikti jokių aktyvių veiksmų, išreiškiančių balsuojančiojo valią, todėl balsuojantysis “už„ neprivalo užeiti į slapto balsavimo kabiną ir taip yra pažeidžiamas slapto balsavimo imperatyvas“, – rašoma pranešime.
Pareiškėjui teismo posėdyje atstovaus Seimo nariai, socialdemokratai Vytenis Povilas Andriukaitis ir Julius Sabatauskas.
Seimo pirmininku A.Valinskas išrinktas 2008 metų lapkričio 17-ąją tik per antrą balsavimą. Pirmąkart balsuojant A.Valinsko kandidatūrą parėmė 67 parlamentarai, 69 buvo prieš, 1 biuletenis sugadintas. Po pertraukos posėdyje valdančiąją koaliciją suformavusioms keturioms partijoms nusprendus A.Valinsko kandidatūrą teikti pakartotinai, 79 parlamentarai buvo už, 58 – prieš.
Praėjus mažiau nei metams, 2009-ųjų rugsėjo 15 dieną, tuometinis Tautos prisikėlimo partijos lyderis buvo atstatydintas iš Seimo pirmininko pareigų.