KT prašoma atsakyti, ar Seimo statuto nuostata, pagal kurią nėra numatyta galimybė tam tikrais atvejais sustabdyti Seimo nario atlyginimo mokėjimą, neprieštarauja Konstitucijai.
Atlyginimo galima nemokėti tik suimtam arba įkalintam Seimo nariui.
Šiuo metu galiojantis Seimo statutas numato galimybę tik sumažinti atlyginimą parlamentarams trečdaliu, jeigu jie be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavo daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose iš anksto buvo numatytas ir numatytu laiku įvyko balsavimas dėl teisės aktų priėmimo. Atlyginimo galima nemokėti tik suimtam arba įkalintam Seimo nariui.
Vilniaus apygardos administracinio teismo teigimu, Seimas turi pareigą statute įtvirtinti galimybę, kad už laiką, kuris pagal Konstituciją nelaikytinas Seimo nario darbu, atlyginimas jam nebūtų mokamas. Anot teismo, tokio teisinio reguliavimo neįtvirtinimas vertintinas kaip teisės spraga, kurią draudžia Konstitucija.
Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėja buvusios parlamentarės, „Drąsos kelio“ partijos buvusios vadovės Neringos Venckienės skundą dėl sustabdyto atlyginimo mokėjimo.
Teisėsaugos ieškoma N.Venckienė prašo jai priteisti beveik 30 tūkst. eurų neišmokėto darbo užmokesčio ir palūkanas. Ji teigia, kad Seimo valdyba prieš porą metų neteisėtai sustabdė jai algos mokėjimą.
Teisėsaugos ieškoma N.Venckienė prašo jai priteisti beveik 30 tūkst. eurų neišmokėto darbo užmokesčio ir palūkanas.
Seimo atstovai teigia, kad nedalyvaudama parlamento posėdžiuose parlamentarė netinkamai vykdė savo pareigas.
Parlamento valdyba atlyginimo mokėjimą N.Venckienei nusprendė sustabdyti 2013 metų gegužę, kai ji Seime nepasirodė porą mėnesių. 2014 metų birželį Seimas per apkaltą panaikino N.Venckienės mandatą.
Lietuvos prokurorai nori pateikti kaltinimus N.Venckienei dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo ir piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis. Spėjama, kad N.Venckienė yra Jungtinėse Valstijose.