Medikai balansuoja ant visiško išsekimo ribos, tačiau tai nesutrukdė suburti mobilią medikų komandą, kuri vyktų pas koronavirusu sergančius pacientus į namus.
Ir nors toks sprendimas vertinamas itin skeptiškai – jis nuleistas savivaldybėms iš aukščiau.
400 tūkst. eurų
Būtent tiek yra išleista pandemijos sukeltos ekstremalios situacijos valdymui. Lėšos skiriamos gyventojų izoliavimui, apsaugos priemonėms įsigyti, medicininei įrangai, dezinfekcijai.
Kaip sakė administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, didžioji lėšų dalis tenka krašto gydymo įstaigoms.
„336 tūkst. eurų skirta apsaugos priemonėms, medicinos įrangai. Kaukėms, respiratoriams, vienkartiniams kostiumams, antbačiams išleisti 229 tūkst. Eur. 93 tūkst. eurų išleista medicininei įrangai.
Didžioji dalis skirta ligoninei – per 200 tūkst. eurų, apie 100 tūkst. eurų skirta Kėdainių PSPC“, – informavo A.Kacevičius.
Skyrius užpildytas
Rodos, visai neseniai atidarytas koronaviruso pacientų gydymo skyrius Kėdainių ligoninėje – jau pilnas. Kaip sakė administracijos direktorius, laisvų vietų bseveik nebūna, nes vos išleidžiamas vienas pacientas, į jo vietą jau pretenduoja būrys kitų. Ligoniai vežami iš aplinkinių rajonų.
„Situacija nėra gera. Mūsų rajone 484 asmenys serga, pasveiko 89 žmonės. Mūsų rajone mirė 7 žmonės, dar 3 koronavirusu sirgę asmenys mirė dėl kitų ligų.
Turime nurodymą, kad savivaldybėse turi būti sudarytos operatyvios medikų grupės, vyksiančios pas pacientus į namus. Su PSPC direktore ir privačia šeimos klinika sutarta ir sudaryta grupė iš trijų medikų“, – informavo A.Kacevičius.
Tiesa, dar praėjusio tarybos posėdžio metu buvo kalbėta apie medikų vykimą į namus, ir PSPC direktorė buvo skeptiškos nuomonės. Tokios nuomonės laikosi nemažai medikų, mat vykimas į mini koronaviruso židinį yra ypatingai pavojingas, gali būti sunkiau tinkamai pasiruošti ir apsisaugoti.
Pervargo
Posėdžio metu pasisakiusi tarybos narė, šeimos gydytoja Vilma Šnurevičiūtė ragino atkreipti dėmesį į tai, kad medikai baigia peržengti bet kokias žmogiškųjų resursų ribas. Ir ne tik kalbant apie tai, kad dalis medikų serga, dalis saviizoliacijoje.
Turime nurodymą, kad savivaldybėse turi būti sudarytos operatyvios medikų grupės, vyksiančios pas pacientus į namus, – sakė A.Kacevičius.
Darbo labai daug ir medikai balansuoja ant absoliutaus išsekimo ribos.
„Medikai baigia peržengti savo žmogiškųjų jėgų ribas. Pirmojoje grandyje dar bandome kažkaip derinti sergančiųjų priėmimą, kad neliktų nuskriausti lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.
Bet situacija yra tokia, kad greitai reikės prioritetus dėlioti, kam pirmiausia teikti paslaugas – lėtiniams ligoniams ar kovidiniams ligoniams. Juk žinome, kad nuo pavasario pacientų priėmimas ir priežiūra ir taip buvo suvaržyti“, – kalbėjo V.Šnurevičiūtė.
Medikai baigia peržengti savo žmogiškųjų jėgų ribas, – sakė V.Šnurevičiūtė.
Kad situacija itin sudėtinga, antrino ir Kėdainių ligoninės traumatologas Alfredas Hofmanas, sakydamas, kad ligos plitimas darosi nebekontroliuojamas.