Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 02 25 /13:32

Koronaviruso bijantys žmonės patys kreipiasi į Santaros klinikas

Pasaulio situacija dėl koronaviruso 2019-nCov infekcijos ir jos plitimo kelia nerimą daugeliui šalies gyventojų. Tai iliustruoja ir per paskutinę parą (nuo vasario 24 d. iki vasario 25 d.) į VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių besikreipusių pacientų skaičius, rašo VUL Santaros klinikos.
Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką
Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

15min jau rašė, kad pirmadienio vakarą į VUL Santaros klinikas buvo pristatytas galimai koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Antradienio rytą Sveikatos apsaugos viceministras A.Šešelgis šią informaciją paneigė.

Santaros klinikų atstovas teigia, kad, viruso židiniui įsiplieskus Italijoje, jaučiamas sujudimas ir Lietuvoje – per parą į klinikas dėl koronaviruso kreipėsi jau 14 pacientų.

„Dėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingų skundų atvyko 18 pacientų. Iš jų molekuliniais tyrimais gripas nustatymas 6-iems. Tikslingai dėl įtariamo koronaviruso 2019-nCov kreipėsi 14 asmenų. Du atvejai iš jų neatitiko jokių klinikinių bei epidemiologinių kriterijų, likusiems atlikti reikalingi tyrimai. Jau dabar aišku, kad 11-ai koronaviruso diagnozė nepasitvirtino, 1 tyrimų atsakymų dar laukiama“, – pasakoja Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

Santaros klinikų medikai, reaguodami į šiuo metu kilusį visuomenės nerimą dėl naujojo koronaviruso infekcijos, nori gyventojus informuoti, kad šiuo žiemos periodu pagrindinė kvėpavimo takų uždegimo priežastis yra sezoninio gripo infekcija, kurios sergamumo pakilimas šiuo metu ir stebimas. Jei pacientas pajuto peršalimo simptomus ir neturėjo glaudaus kontakto su užsikrėtusiuoju koronavirusu, didžiausia tikimybė, kad asmuo yra užsikrėtęs gripo A virusu ar kitais dažnai aptinkamais kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjais, tokiais kaip rinovirusas, metapneumovirusas, bokavirusas, respiracinis sincitinis virusas ir kiti.

Pajutus pirmuosius peršalimo ar gripo požymius (galvos, gerklės, raumenų skausmas, kosulys, didelis karščiavimas), rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento būklę, nuspręs dėl indikacijų tyrimams ir priešvirusiniam gydymui. Susirgusiems rekomenduojama nevykti į darbą ar ugdymo įstaigas, gerai vėdinti patalpas, dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti neplautomis rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, naudoti vienkartines servetėles, o sveikiesiems – vengti kontakto su sergančiaisiais.

Vilniaus mero patarėja Ieva Dirmaitė BNS sako, kad mero minimos higienos priemonės – muilas, popieriniai rankšluosčiai, medicininės pirštinės. Jomis pasirūpino pačios savivaldybei pavaldžios įstaigos, įmonės ir organizacijos.

Anot jos, artimiausiu metu bus paruošta apie 15 tūkst. plakatų, kurie bus pakabinti ugdymo įstaigose.

„Juose bus pateikta informacija kaip ir kada plauti rankas, vėdinti patalpas, vengti sąlyčio su veidu. Be to, ugdymo įstaigoms parengtas ir dažniausiai užduodamų klausimų atmintinė. Bendrų rekomendacijų TOP3 plakatas dėl koronaviruso bus platinamas įvairioms įstaigoms, kurios galės jį atsispausdinti ir pasikabinti“, – BNS nurodė mero patarėja.

Įspėjamąjai kampanijai apie koronavirusą bus naudojama savivaldybės turimos reklamos kvotos socialiniuose tinkluose, lauko reklamos plotai, taip pat viešojo transporto ekranai ir stotelės, skaitmeninės reklamos vitrinos.

Kampaniją planuojama vykdyti iš Vilniaus miesto savivaldybės resursų. Kiek ji kainuos, savivaldybė neatskleidžia.

Naujasis virusas COVID-19 jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, užsikrėtusiųjų koronaviruso pasaulyje registruota beveik 80 tūkst., apie 2 tūkst. iš jų – ne Kinijoje, kur ir kilo infekcijos protrūkis. Registruotos 2595 mirtys užsikrėtus šiuo virusu.

Lietuva papildomai tikrina šalies oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste atvykstančius keleivius iš Kinijos ir Šiaurės Italijos. Siekiant efektyviau valdyti galimą ligos protrūkį, Sveikatos apsaugos ministerija Vyriausybei siūlo skelbti ekstremalią situaciją.

Ministerijos prašo užpildyti anketą

Atsižvelgiant į naujausią informaciją, gautą iš Italijos institucijų dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo, Užsienio reikalų ministerija (URM) atnaujino kelionių rekomendaciją į šią šalį.

Dėl plintančio naujojo koronaviruso Šiaurės Italijoje, planuojantiems keliones rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į galimus Italijos valdžios skubius sprendimus įvesti prevencines priemones, pavyzdžiui, specialias patikras oro uostuose.

Šiuo metu judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad situacija keičiasi labai sparčiai ir sunku iš anksto nuspėti galimą viruso plitimo kryptį ir mastą, jau esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją ir sekti naujausius pranešimus apie koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Atsižvelgdamos į nepalankią epidemiologinę COVID-19 situaciją, Lietuvos Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos prašo Šiaurės Italijoje keliavusių asmenų užpildyti anketą ir sekti rekomendacijas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro puslapyje.

Koronaviruso protrūkis šiuo metu užfiksuotas Šiaurės Italijos Lombardijos ir Veneto regionuose. Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduojama laikinai nevykti į šias savivaldybes: Lombardijoje: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; Venete: Vo’ Euganeo, Mira. Lombardijos regione stabdomi vieši renginiai, nutraukiamos švietimo ir ugdymo paslaugos, uždaromi muziejai ir kitos kultūros institucijos.

Daugiau informacijos https://keliauk.urm.lt/lt/location/italija. Rekomenduojame užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma. Keliauk saugiai programėlė: http://onelink.to/epmjp5.

Lietuvos Respublikos ambasados Italijoje telefonai (darbo valandomis):

konsulinis skyrius +39 06 87757819; ambasada +39 06 855 9052, el. paštas: kons.it@urm.lt.; amb.it@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Santaros klinikų komanda stebi situaciją ir, atsiradus aktualios informacijos, ją atnaujins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais