Šiuo metu Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įkurtos 23 darbo vietos, susijusios su Koronos karštąja linija. Planuojama artimiausiu metu šį skaičių išplėsti iki 35.
Paskambinus karštosios linijos telefonu, įvertinama skambinančiojo galimo užsikrėtimo rizika, rekomenduojamas pagalbos lygis, esant reikalui – nukreipiama į greitosios medicinos pagalbos dispečerinę.
„Dedame didžiules pastangas, norėdami jums padėti. Šiandien norėtume pranešti dvi žinutes. Pirmoji, spaudoje pasirodė informacijos apie dešimt mobiliųjų viruso tyrimo punktų, kuriuose galima atlikti testą. Norėtume informuoti, kad registracija į šiuos punktus dar nėra vykdoma. Viena iš priežasčių – reikia užtikrinti punktuose dirbančių žmonių ir jūsų saugumą. Prašome sulaukti oficialaus pranešimo iš sveikatos apsaugos ministerijos apie tokių punktų atidarymą“, – teigė N.Mikelionis.
Antroji žinutė skirta asmenims, kurie išsikvietė greitosios medicinos pagalbos ekipažą – jo atvykimo šiuo metu, neskubiais atvejais, reikia palaukti. Pasak Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus, medikai turi begalę darbų, kuriuos privalo atlikti, tad prašoma kantrybės ir supratingumo.
„Tai ypač liečia tuos žmones, kurie karščiuoja ar turi įtarimų dėl galimo koronaviruso. Greitosios medicinos pagalbos automobilis kiekvienu atveju turi būti specialiai paruoštas, o personalas teisingai užsidėti apsaugos priemones. Tai šiek tiek užtrunka“, – paaiškino N.Mikelionis, pripažinęs, kad šis periodas iš visų reikalauja didelio susitelkimo.
Jis dėkojo visiems savanoriams, kurie prisideda prie veiklos neatlygintinai.
Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.