„Didžiausias poreikis šiuo metu yra kibernetinio saugumo pajėgumų kūrimas ES mastu, kurie galėtų būti panaudoti didelio masto kibernetinio incidento ar krizės atveju“, – pabrėžė M.Abukevičius, kalbėdamas apie Lietuvos vadovaujamo Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) Kibernetinių greitojo reagavimo komandų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto pasiektą brandos lygį ir norą pasidalinti patirtimi su kitomis ES valstybėmis narėmis bei ES institucijomis.
M.Abukevičius ir J.Lepassaar taip pat apsikeitė nuomonėmis apie naujas ES iniciatyvas, tokias kaip Europos Komisijos pasiūlymas dėl atnaujintos Tinklų ir informacinių sistemų direktyvos bei ES Bendrojo kibernetinio padalinio sukūrimas.
Viceministras pokalbio metu taip pat pristatė Lietuvos prioritetus kibernetinio saugumo srityje, akcentuodamas tęsiamą kibernetinio saugumo srities konsolidaciją, planus dėl nepatikimų gamintojų technologijų eliminavimo ir kritinės infrastruktūros atsparumo didinimą.
Per pirmąjį viceministro M.Abukevičiaus ir ENISA direktoriaus J.Lepassaar susitikimą buvo sutarta plėsti Lietuvos ir ENISA bendradarbiavimą, įskaitant ir Lietuvos kibernetinio saugumo specialistų kvalifikacijos kėlimo galimybes.
ES kibernetinio saugumo agentūra (ENISA), įsikūrusi Graikijoje, yra Europos kibernetinio saugumo kompetencijos centras. ENISA padeda ES ir ES valstybėms narėms geriau pasirengti užkirsti kelią informacijos saugumo problemoms, jas nustatyti ir į jas reaguoti. Agentūra teikia praktinius patarimus ir sprendimus ES šalių viešajam ir privačiajam sektoriams ir ES institucijoms, prisideda rengiant ES tinklų ir informacijos saugumo politiką ir teisės aktus, bei skelbia tyrimus kibernetinio saugumo klausimais.