„Galbūt nepaskiepysime visų migrantų, bet kiekvienas yra svarbus. Ypač tokiose stovyklose, kur žmonės gyvena gana koncentruotai, proveržiai būna daug stipresni nei eilinių žmonių gyvenamosiose vietose“, – pirmadienį Rukloje žurnalistams komentavo centro direktorius Domantas Gutauskas.
Čia, pasak jo, įsikūrę apie 300 migrantų, jie skiepijami „Pfizer“ vakcinomis.
Apie 50 jų jau esą sutiko vakcinuotis.
Vakcinų atsivežėme šiek tiek daugiau, nei yra neskiepytų žmonių – virš 300, bet tiek tikrai nebus.
„Vakcinų atsivežėme šiek tiek daugiau, nei yra neskiepytų žmonių – virš 300, bet tiek tikrai nebus“, – kalbėjo D.Gutauskas.
Pirmiausia skiepijami migrantai iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių – šeimos, vienišos mamos, vaikai nuo 12 metų, senjorai, žmonės su negalia.
Įtikinti migrantus skiepytis, pasak D.Gutausko, sunku:
„Jie nemėgsta politikų, kariuomenės, labiau linkę į nevyriausybines organizacijas. Mes dirbame su Raudonuoju Kryžiumi, Pasaulio sveikatos organizacijos Lietuvos biuru, tai šiek tiek jiems atrodom ne valdžia, o truputį artimesni. Tai šiek tiek gelbėja, bet yra didelis nusiteikimas tarp jų pačių, sąmokslo teorijos.
Žinot, kai žmonės gyvena koncentruotai sulaikymo vietose ir stovyklose, gandai ir visokios nesąmonės sklinda greičiau, ir yra paveikesnės, negu gyvenant įprastą gyvenimą.“
Įtikinti migrantus skiepytis, D.Gutausko teigimu, padėjo Raudonojo Kryžiaus savanoriai – penktadienį jie dalijo į penkias kalbas išverstus lankstinukus apie vakcinacijos naudą, konsultavo.
Suėjus reikiamiems terminams, migrantus ketinama paskiepyti antrąja ir trečiąja vakcinų dozėmis.
Skiepyti migrantus planuojama ir kitose jų apgyvendinimo vietose.
Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų.
Iš jų, pasak D.Gutausko, pasiskiepiję tik apie 1,2 tūkst. žmonių.
Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.