Sveikatos apsaugos pranešime nurodoma, kad kreivėje nurodoma, kiek žmonių susirgo tą dieną.
„Epideminė kreivė parodo, kiek žmonių susirgo konkrečią dieną, o ne tada, kai atliktas testas. Kitaip tariant, parodo ligos progresavimo eigą laikui bėgant“, – teigiama pranešime.
Sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė15min nurodė, kad duomenyse įsivėlė klaida.
„Įvyko klaida, kai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šią diagramą braižė. Ta klaida dabar taisoma. Grafikas perdaromas. O klaida įvyko dėl to, kad jie fiksavo atvejus ne nuo tos dienos, kai buvo nustatyta diagnozė, o nuo tos, kai žmonės pajuto simptomus, kas iš esmės yra neteisinga“, – nurodė L.Bušinskaitė.
Anot jos, pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje buvo fiksuotas vasario 28-ąją ir tai nesikeitė.
„Pirmasis atvejis nustatytas vasario 28 dieną, tada, kai apie jį ir buvo paskelbta naktinės spaudos konferencijos metu Vyriausybėje, – aiškino ministro patarėja. – Niekas nėra slepiama tiesiog įvyko techninė klaida braižant infografiką. Labai atsiprašome“.
L.Bušinskaitė akcentavo, kad NVSC kreivėje pažymima nuo kurios dienos žmonės, kuriems vėliau nustatyta COVID-19 diagnozė, jautė ligos simptomus. Tačiau taip fiksuoti statistiką, pasak patarėjos, neteisinga.
„Gal jiems tokia informacija reikalinga, kad matytų bendrą vaizdą, bet visuomenei skelbiant tai įneša neaiškumo“, – sakė L.Bušinskaitė.
Su NVSC antradienį vakare 15min susisiekti nepavyko.