Grupė parlamentarų į KT kreipėsi dėl to, kad pernai komisijai svarstant, ar yra pagrindas pradėti apkaltą A.Skardžiui, iš jos buvo pašalintas konservatorius Andrius Kubilius.
Valdantieji apkaltino A.Kubilių interesų konfliktu, nes jo sūnus Vytautas Kubilius buvo bendrovės „Modus grupė“, turinčios verslo interesų Baltarusijos energetikoje, stebėtojų tarybos narys, ir praėjusių metų gegužės 31 dieną Seimo narį išbraukė iš apkaltos komisijos narių.
Vietoj konservatoriaus joks Seimo narys nebuvo pasiūlytas į komisiją, tokiu būdu joje sumažėjo opozicijos atstovavimas.
Laikinoji apkaltos komisija tyrė A.Skardžiaus šeimos verslo aplinkybes.
KT prašyta ištirti, ar Seimo gegužės 31 dienos nutarimas pašalinti A.Kubilių iš komisijos neprieštarauja Konstitucijos nuostatai, kad eidami pareigas Seimo nariai vadovaujasi Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų.
Anot Seimo narių grupės, pašalinus A.Kubilių pažeista Seimo statute nustatyta laikinųjų komisijų sudarymo tvarka.
Specialioji Seimo komisija tyrė, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui A.Skardžiui. Grupė Seimo narių įtarė, kad A.Skardžius galėjo sulaužyti priesaiką ir šiurkščiai pažeisti Konstituciją, kai jo šeima Šilutės rajone, Čiūtelių kaime, išskirtinėmis sąlygomis išnuomojo žemės sklypus vėjo jėgainėms, o pats Seimo narys teikė įstatymų pasiūlymus dėl atsinaujinančių išteklių energetikos.
Apkaltos komisija domėjosi ir A.Skardžiaus šeimos atsinaujinančios energetikos verslu Baltarusijoje. Mat politiko šeimos iš dalies valdoma įmonė „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą Baltarusijoje finansavo ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.
Atlikusi tyrimą komisija nutarė, kad nėra pagrindo pradėti apkaltos Seimo nariui.