Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 07 02

KTU gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis: valdininkai, atsakingi už lietuvių kalbos egzaminą, nedelsdami turi atsistatydinti

Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis apie paskelbtus lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatus sako, kad nėra normalu, jog tik 1 mokinys iš 100 gauna 100 proc. įvertinimą. Dėl to jis kaltina tuos asmenis, kurie ruošia mokinius egzaminui, bei užduočių sudarytojus.
Bronislovas Burgis
Bronislovas Burgis / Burgis.lt nuotr.

„Kol tokie bus valdžioje, tai bus nenormalu. Tai, kad net 12 proc. neišlaikė, matyt, toks yra raštingumo lygis. Bet dabar reikia paklausti kodėl? Mano atsakymas toks – reikia žiauriai bausti visus, kurie skatina vaikus ignoruoti gimtąją kalbą ir literatūrą. Jie, vaikai, mokykloje patys nesugalvotų ignoruoti gimtosios kalbos“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė B.Burgis.

Pagaliau atsiveria akys, kad per daugiau nei 20 nepriklausomybės metų mes padarėme vaikus Tėvynės išdavikais. Jie ignoruoja gimtąją kalbą. Kas nors turėtų prisiimti atsakomybę ir šiemet, nedelsdami, kaip per Pasaulio futbolo čempionatą, atsistatydinti.

Jo nuomone, reikia patikrinti vadovėlius, iš kurių mokosi mokiniai, ir nustoti reikalauti jų žinoti tokią gramatiką, kurią „Valstybinė kalbos komisija keičia kas tris dienas ir vargu ar pati išlaikytų tokį egzaminą“.

„Pagaliau atsiveria akys, kad per daugiau nei 20 nepriklausomybės metų mes padarėme vaikus Tėvynės išdavikais. Jie ignoruoja gimtąją kalbą. Kas nors turėtų prisiimti atsakomybę ir šiemet, nedelsdami, kaip per Pasaulio futbolo čempionatą, atsistatydinti. Pradėkime nuo to, kad reikia pakeisti komandą. Ta komanda, kuri vairavo lietuvių kalbą ir literatūrą, yra absoliučiai netikusi“, – tikina pedagogas.

Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė neneigia šios problemos, tačiau tikina, kad dėl to kalta sistema, bet ne dirbantys specialistai.

„Egzaminas yra pats paskutinis rezultatas. Mes pradedame mokytis nuo pirmos klasės ir tas procesas tikrai yra ilgas. Tokio žmogaus, kuris nuolat būtų atsakingas už tą dalyką, matytų viziją, mes neturime. Praktiškai kas ketverius metus keičiasi valdžia, keičiasi ir žmonės, atsakingi už tuos dalykus. Galų gale, turim, ką turim“, – sakė S.Vingelienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?