Trys skirtingos renginio erdvės buvo skirtos karjerai (įmonių ir organizacijų stendų zona), ugdymui (Inovacijų alėja) ir įkvėpimui (karjeros istorijos „WANTed Talks“).
Kandidatų stygiumi nesiskundžia
KTU karjeros dienose savo įmonę pristatę „HELLA Lithuania“ atstovai teigė, jog jų tikslas – susirasti naujų darbuotojų, mat neseniai veiklą Lietuvoje pradėjusi elektronikos gamykla per artimiausius metus ketina plėstis.
„Dabar įmonėje dirba daugiau nei 70 darbuotojų, o per porą metų skaičius bus daugiau nei 300“, – teigė personalo vadovė Jurgita Macijauskaitė.
Pasak J.Macijauskaitės, skirtingoms pozicijoms keliami ir skirtingi reikalavimai, tačiau kiekvienam kandidatui svarbios tos pačios savybės: geri bendravimo įgūdžiai, lankstumas, iniciatyvumas, dažnai būtina anglų kalba.
Kandidatų stygiaus kompanija nejaučia, o naujoji karta darbdavius džiugina, mat tai – ne tik viskuo besidomintys žmonės, tačiau matantys Lietuvą viso pasaulio kontekste.
Ilgiausiai trunka IT specialisto paieškos
Kaip sakė įmonės mobiliojo ryšio operatoriaus „Bitė“ personalo atrankų specialistė Gintarė Mockutė, visų pirma kandidatai turi atsiųsti savo gyvenimo aprašymą, tai – pirmasis atrankos etapas.
„Atranką sudaro nemažai etapų. Tai – pirmasis pokalbis ir susipažinimas, toliau – testinė užduotis, kuri atskleidžia žmogaus kompetencijas, nes per pirmą pokalbį kartais koją pakiša ir jaudulys. Tada – finalinis pokalbis“, – sakė G.Mockutė.
Skambučių centro operatorių atranka trunka apie savaitę-dvi, IT specialisto – net apie mėnesį.
„Konkurencija didelė, o IT specialistų visur labai reikia“, – sakė pašnekovė.
Pasak G.Mockutės, privataus sektoriaus pardavėjai įmonėje gali uždirbti vidutiniškai 750-800 eurų, o verslo – jau gerokai daugiau.
Svarbus ir pirmasis įspūdis. Kaip sakė G.Mockutė, jei žmogus vėluoja į darbo pokalbį dešimt minučių ir apie tai nepraneša, tai greičiausiai parodo jo požiūrį į darbą. Svarbu ir tai, kaip žmogus, atėjęs į darbo pokalbį, sveikinasi.
Motyvuoja ne tik atlyginimas
Šiaulių įmonės „Putokšnis“ gamybos proceso inžinierius Dainius Staniulis teigia, jog piniginis atlygis yra tik laikinas motyvas.
„Pinigai yra trumpalaikė motyvavimo priemonė. Aš manau, kad jauną žmogų motyvuoja darbo aplinka, galimybė tobulėti, pamatyti pasaulį. Tai yra net svarbesni faktoriai, nei finansinis pagrindas, kuris galų gale vis tiek ateina, jei tu esi geras specialistas“, – sakė D.Staniulis.
Plastiko gaminius daugiausiai eksportui gaminanti įmonė susiduria su darbuotojų stygiumi, o koją kiša tai, kad bendrovė įsikūrusi Šiauliuose.
„Jei iš šios mugės pas mus dirbti ateitų bent vienas žmogus, tai jau būtų rezultatas. Kol kas žmonės labai domisi, pildo anketas. Tikrai daugiau, nei pernai, todėl tikimės ir rezultatų“, – sakė įmonės atstovas.
Tiesa, kartais būna, kad net ir gerai besimokantis studentas, atėjęs dirbi, nepateisina darbdavio lūkesčių.
Tarnybą ir karjeros galimybes pristatė STT
Dvi žavias moteris – Personalo skyriaus viršininkę Henretą Dabriegienę ir Antikorupcinio švietimo skyriaus vedėją Jurgitą Razmytę – atstovauti organizacijai delegavusi STT Karjeros dienose siekia ne tik rasti darbuotojų, tačiau ir pristatyti savo tarnybą.
„Dalyvaujame jau ne pirmus metus, iš galiu pasidžiaugti, kad po Karjeros dienų su mumis susisiekia nemažai žmonių.
Esame čia tam, kad reprezentuotume tarnybą, jauniems profesionalams pasiūlytume geras ir perspektyvias pozicijas. Mums siunčia nemažai gyvenimo aprašymų, domisi galimybėmis atlikti praktiką“, – sakė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vedėja J.Razmytė.
Pasak J.Razmytės, į tarnybą žmonės dėmesį atkreipia galbūt ir dėl sukurto agento įvaizdžio, tačiau šioje tarnyboje siūlomos įvairios darbo pozicijos – nuo IT iki tarptautinio bendradarbiavimo: „Bandome griauti mitą, kad mūsų veikla yra tik baudžiamasis persekiojimas“.
Nemažai darbų siūlo konsultantams
KTU Ekonomikos ir verslo fakultete studijuojanti 21 metų Simona sako, kad čia atėjęs studentas visų pirma ieško įmonių, kuriose galėtų dirbti ar atlikti praktiką pagal specialybę ir taip sužinotų, ar jam tinka ir patinka.
„Bet nemažai Karjeros dienose siūlomų darbų – konsultantams. O mane tai nelabai domina“, – sakė Simona.
Pasak studentės, šiuo metu ji pati jau pradėjusi verslą – organizuoja vestuves, o kur dirbs ateityje, dar nežino. Galbūt tai bus bankas arba savas verslas. Tačiau mergina sako, jog liks Lietuvoje ir apie darbą svetur nesvarsto.
„Labai sunku pasakyti. Taip, kaip mokinys kartais neturi suvokimo, kur studijuoti, taip mes, studentai, nežinome, kur dirbsime“, – teigė Simona.
Iš būsimo darbdavio studentė tikisi lankstumo, grįžtamojo ryšio, galimybės tobulėti, bendravimo, taip pat svarbus yra atlyginimas.
„Čia atėjau iš smalsumo, o kur atlikti praktiką jau turiu“, – kalbėjo Simona.
Mergina praktiką atliks įmonėje, kuri už tai sumokės atlyginimą. „Tai – pats geriausias dalykas. Įmonė siūlo dideles galimybes ir tau už tai sumoka. Neįvardinsiu įmonės, tačiau galiu įvardinti sumą – 370 eurų už pusę etato. Tai – labai daug. Ne visos įmonės tą daro. Aš pati girdėjau tik vieną tokią“, – sakė pašnekovė.