Pastaruosius penkerius metus Kauno technologijos universitetui (KTU) vadovavęs E.Valatka savo kelią universitete pradėjo čia įgydamas inžinerijos bakalauro laipsnį. Vėliau studijas tęsė KTU bei Anžė universitete Prancūzijoje ir įgijo aplinkosaugos inžinerijos magistro laipsnį. Disertaciją rengė KTU ir 13-ajame Paryžiaus universitete: E.Valatka ją apgynė 2000-aisiais, jam suteiktas cheminės inžinerijos daktaro laipsnis.
Prof. E.Valatka nuo 2000-ųjų dirbo vyr. asistentu ir lektoriumi KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) Fizikinės chemijos (dabar – Fizikinės ir neorganinės chemijos) katedroje, 2002–2012 m. šios katedros docentas, nuo 2012 m. – profesorius. 2006–2011 m. ėjo CTF studijų prodekano, nuo 2011 m. – dekano pareigas. 2018 m. išrinktas KTU rektoriumi.
Dar prieš perrinkimą, bendraudamas su KTU bendruomene, profesorius teigė ir toliau ketinantis tęsti pradėtus darbus, reikšmingus universitetui.
Jis ir toliau rūpinsis tvaraus universiteto finansavimo užtikrinimu, prisidės prie ECIU universiteto, Dirbtinio intelekto kompetencijų centro bei technologijų verslo vystymo centro CERN plėtojimo ir vystymo, kuo labiau sieks išnaudoti Fizinių ir technologinių mokslų eksperimentinių bei prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“ galimybes, siekiant užtikrinti technologinės – eksperimentinės bei inovacijų veiklos plėtrą.
E.Valatka ir toliau ketina vadovautis KTU veiklos planu 2021-2025 metams, gerinti infrastruktūrą, plėsti neformalaus švietimo paslaugas, skatinti bendrakūrą, bendradarbiauti su kitais universitetais, aljansais, konkuruoti tarptautinėje erdvėje.
„Universitetui labai svarbi yra sinergija tarp menų ir tiksliųjų mokslų, taip pat tarptautiškumo plėtra. Bendros vizijos kūrime reikia labiau įtraukti studentus, jų balsas turi būti girdimas. Kiekvienas universitetas neša kultūrą, tad būtina ją puoselėti. Kelsiu sau uždavinį, kad KTU būtų matomas ne tik Vilniuje, Kaune, bet ir Briuselyje, Taline, Rygoje, Varšuvoje“, – susitikime prieš rinkimus su bendruomene sakė profesorius.
E.Valatka turi MTEP projektų vykdymo ir vadovavimo jiems patirties, kaip ekspertas aktyviai dalyvavo studijų projektų veiklose rengiant Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinę koncepciją, plėtojant studijas reglamentuojančių aprašų sistemą.
E.Valatka stažavosi, skaitė paskaitas ir mokslinius pranešimus daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių, paskelbė virš aštuoniasdešimt mokslo darbų. Profesorius apdovanotas Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos padėkos ženklu, Kauno miesto savivaldybės 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu, Lietuvos energetikos instituto atminimo aukso medaliu, taip pat yra pelnęs Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos sidabro „Darbo žvaigžde“.
Antroji rektoriaus kadencija prasidės rugpjūčio 10 dieną.