2013 10 23

Kultūros ministerija patvirtinta skirstyti ES 2014-2020 metų struktūrinių fondų paramą

Trečiadienį Vyriausybės nariai patvirtino Kultūros ministerijos nuostatų pakeitimus, kuriais Kultūros ministerijai suteikiamos tarpinės institucijos funkcijos, skirstant Europos Sąjungos 2014-2020 m. struktūrinių fondų paramą.
Kultūros ministerija
Kultūros ministerija / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Pirmą kartą Kultūros ministerija turės sprendimo galią, kaip struktūrinių fondų lėšos turi būti panaudojamos kultūros infrastruktūrai gerinti. Būsimu ES struktūrinės paramos planavimo 2014-2020 m. laikotarpiu bus užtikrintas konsoliduotas, sisteminis požiūris tiek į nacionalinės, valstybinės reikšmės, tiek į regioninės reikšmės kultūros objektų ir infrastruktūros modernizavimą ir plėtrą, siekiant teikti įvairias, aukštos kokybės ir į visas gyventojų grupes orientuotas kultūros paslaugas“, – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasak jo, ankstesniais programavimo laikotarpiais tiesioginės ES struktūrinės paramos investicijos į kultūros sektorių nebuvo nukreiptos, todėl kultūros institucijos galėjo dalyvauti paramos konkursuose tik atitikdamos kitų sektorių plėtros strategijas.

„Todėl buvo neišnaudojamas sektoriaus potencialas, prisidedant prie visuomenės integracijos ir sanglaudos tikslų pasiekimo, kultūros sritis neteko konkurencingumo ir negalėjo sukaupti resursų ir iš esmės atsinaujinti“, – sako Š.Birutis.

Pasak ministro, šiandien kultūros sektorius Lietuvoje sukuria iki 6 proc. BVP ir šio sektoriaus perspektyvos yra itin didelės.

„Į kultūros sektorių, kaip socialinės ir ekonominės gerovės instrumentą, šiandien atsigręžia visos ES šalys, nes skirtingai nei kiti sektoriai, krizės metu kultūra neša pelną“, – teigė Š.Birutis.

Ministro teigimu, 2014-2020 m. ES investicijos į Lietuvos kultūros infrastruktūrą suteiks galimybę ne tik sukurti naujus objektus, bet ir suteiks galimybę pabaigti seniai pradėtus darbus Lietuvos kultūros paveldo objektuose, teatruose ir kt.

„Be ES investicijų, patys esame nepajėgūs nei pradėti naujų darbų, nei sėkmingai ir laiku užbaigti seniai pradėtus darbus“, – sakė Š.Birutis.

Kultūros ministerija 2014-2020 m. dalyvaus 8 iš 11 ES paramos Veiksmų programos prioritetų įgyvendinime, bendradarbiaudama su kitomis ministerijomis (ŪM, ŠMM, VRM, SM, SADM ir kt.) ir tiesiogiai įgyvendins du konkrečius Veiksmų programos uždavinius: kultūros paveldo aktualizavimas (5 investicinis prioritetas) ir kultūros infrastruktūros modernizavimas, prisidedant prie miestų plėtros ir tikslinių teritorijų konkurencingumo (7 prioritetas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai