Kenkia lašišinėms žuvims
Vėl prisiminti ministro pažadus apie upių „išlaisvinimą“ privertė situacija Širvintų rajone, Bartkuškyje. Čia tekanti Musė irgi turi užtvanką bei hidroelektrinę šalia, bet nepatenka tarp tų objektų, kurie jau yra įvardinti kaip didžiausią žalą darantys gamtai.
Tačiau visuomenininkai iš organizacijos „Lašišos dienoraštis“ sako, kad ši užtvanka ir hidroelektrinė Bartkuškyje tiek išsekina Musės upę, kad kartais joje vietomis beveik iš viso nelieka vandens. O toks netolygus vandens lygis esą labai kenkia į Musę neršti atplaukiančioms lašišinėms žuvims.
„Įvairiai ten dabar su tuo vandens lygiu – uždaro sklendes naktį, kartais uždaro kelioms valandoms ir dieną. Tuomet trys keturios valandos yra kritinės, o dabar lašišinių žuvų nerštas, tai tokie dalykai negali vykti. Ikriukai džiūsta. Tai gamtos žudymas, genocidas prieš gamtą.
Jie, matyt, dėl to nemato problemos. Rūpinasi savo energijos generavimu ir tiek“, – piktinosi Laurynas Okockis iš „Lašišos dienoraščio“ organizacijos.
Jo kolega Martynas Mančas antrina, kad hidroelektrinė dirba „pikiniu režimu – sustabdo vandenį tvenkinyje ir paskui paleidžia“, tad esą kai sustabdo vandenį, tuomet visa upė žemiau išsenka.
„Šiemet išsenka taip, kad visiškai upės nebėra“, – pastebi M.Mančas.
Hidroelektrinę eksploatuojančios bendrovės „Nakeda“ direktorius Arnas Naseckas kratosi bet kokių įtarimų, kad kažkas su šios hidroelektrinės darbu yra ne taip. Esą dirbama pagal nustatytas tvarkas.