Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kviečia atsiliepti patyrusius skaitmeninę atskirtį: vyresni susiduria dažniausiai

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kreipiasi į vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojus bei jų artimuosius – kviečia anonimiškai papasakoti apie atvejus, kai teko susidurti su skaitmenine atskirtimi gaunant paslaugas ar perkant prekes, rašoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pranešime spaudai.
Lukas Balandis/BNS nuotr. Šalyje skurdą dažniausiai patiria senjorai
Lukas Balandis/BNS nuotr. Šalyje skurdą dažniausiai patiria senjorai

Tai padaryti galima šioje anketoje. Tikimasi, kad internetu nesinaudojančių žmonių balsu apklausoje galės tapti jų vaikai, anūkai ar kiti artimieji.

Kas yra skaitmeninė atskirtis?

Skaitmenine atskirtimi laikomi atvejai, kai kasdienės paslaugos tampa prieinamos tik skaitmeniniu būdu, o jas gauti norintis žmogus neturi galimybių naudotis išmaniosiomis technologijomis ar kitomis skaitmeninėmis priemonėmis.

Pavyzdžiui, jei pasinaudoti nuolaida parduotuvėje galima tik turint mobiliąją programėlę, bet fizinių nuolaidų kortelių – nėra. Taip pat, jei institucija siūlo konsultacijas tik internetu, nesudarant galimybės žmogui atvykti gyvai.

Tarptautiniai tyrimai rodo, kad dažniausiai skaitmeninę atskirtį patiria vyresnio amžiaus žmonės. Europos pagrindinių teisių agentūros (FRA) duomenimis, Lietuvoje 55–64 metų amžiaus grupėje bent pagrindinius skaitmeninius įgūdžius turi 31 proc. žmonių, o 65–74 metų amžiaus grupėje – tik 13 proc. žmonių. Spėjama, kad 75 m. ir vyresnių žmonių amžiaus grupėje šis procentas gali būti dar mažesnis.

Tiria vyresnių žmonių diskriminaciją

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba antrus metus išsamiai tiria diskriminaciją dėl vyresnio amžiaus. Praėjusiais metais Tarnybos ekspertės analizavo diskriminaciją darbo santykių srityje, o šiemet gilinasi į prekių ir paslaugų sritį.

Viena iš problemų joje – spartus procesų skaitmenizavimas, kuris tampa iššūkiu vyresniems žmonėms, neturintiems stiprių skaitmeninių įgūdžių ar finansinių galimybių įsigyti išmaniuosius įrenginius bei kitas priemones.

Daug svarbių įžvalgų vyresnių žmonių bendruomenės jau pateikė tyrimo susitikimų metu, o internetine anketa viliamasi pasiekti dar platesnį ratą gyventojų bei vyresnių žmonių artimuosius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?