2022 03 23 /16:08

L.Ašoklienė: svarstoma, kad privalomos kaukės liktų viešajame transporte

Lietuvoje gerėjant epidemiologinei situacijai svarstoma atsisakyti privalomų kaukių, jas paliekant viešajame transporte ir sveikatos priežiūros įstaigose, patvirtino šalies vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.
Viešojo transporto kontrolė Vilniuje primena keleiviams dėvėti kaukes
Viešojo transporto kontrolė Vilniuje primena keleiviams dėvėti kaukes / Kastyčio Mačiūno nuotr.

„Šiuo metu diskutuojame apie tai, kad Lietuvoje galima svarstyti kaukių privalomumo klausimą, perkelti į rekomendaciją, paliekant privalomą kaukių dėvėjimą tam tikrose vietose, sveikatos sektoriuje, slaugos-globos įstaigose ir viešajame transporte“, – per Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį trečiadienį sakė L.Ašoklienė.

Vėliau trečiadienį interviu LRT sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė patvirtino, kad kaukių turėtų būti atsisakoma balandį, dėl tikslesnio laiko dar nenuspręsta.

„Yra svarstoma, kada tai galėtų įvykti – ar balandžio pradžioje, bet, pagal dabartinius duomenis, tai galėtų būti balandžio mėnesį. Kada tiksliai – pasakyti negalime“, – sakė viceministrė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kovą sušvelnino kai kuriuos pandeminius ribojimus, tokius kaip srautų valdymas renginiuose, atšaukė iki šiol juose buvusius privalomus respiratorius – leista dėvėti kaukes.

Taip pat Lietuvoje galioja reikalavimas parduotuvėse, paslaugų teikimo vietose dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius.

Svarstoma atšaukti ekstremalią situaciją

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys per posėdį taip pat informavo, kad Lietuva ruošiasi atšaukti dėl koronaviruso pandemijos paskelbtą ekstremalią situaciją, tačiau prieš tai reikia suderinti finansinius ir organizacinius klausimus.

„Judam link ekstremalios situacijos atšaukimo, tam reikia pasiruošti atitinkamus dalykus, susižiūrėti finansavimo klausimus dėl testavimo, gydymo, vakcinacijos. Reikia testavimo sistemą decentralizuoti, susitarti dėl mobilių punktų veiklos, kas, kaip, kokiomis priemonėmis apsirūpins, visi gydymo, diagnostikos dalykai. Komanda dabar dirba prie šių klausimų, kad mes galėtumėm išeiti iš oficialios ekstremalios situacijos“, – sakė ministras.

Šalies vyriausioji epidemiologė L.Ašoklienė teigė, kad tam rengiami sisteminiai pokyčiai, pereinant „prie įprastos užkrečiamosios ligos valdymo bei pasirengimo, kaip reaguoti, jei būtų nustatyta nauja pavojingesnė atmaina“.

Ji pažymėjo, kad pastarąsias tris savaites stebimas situacijos stabilizacija: lėtai, bet sergamumas mažėja visose amžiaus grupėse.

„Paskutiniąsias tris savaites turime lyg ir stabilizavimąsi, ir lėtesnį sergamumo mažėjimą, vidutiniškai registruojame apie 4 tūkst. susirgimų per dieną, sergamumas yra sumažėjęs visose amžiaus grupėse“, – sakė L.Ašoklienė.

Statistikos departamento trečiadienį skelbiamais duomenimis, praėjusią parą buvo nustatyti 5322 nauji COVID-19 atvejai, 13 žmonių mirė. Nuo pandemijos pradžios bent kartą šia liga susirgo daugiau nei 1 mln. gyventojų, nuo jos mirė beveik 8,8 tūkst. žmonių.

Valstybės lygio ekstremali situacija dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje buvo paskelbta 2020 metų vasario 26 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis