Iš Seimo „tvarkiečių“ gretų traukiasi Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė, Vytautas Kamblevičius ir Algimantas Dumbrava. Apie tai jie pranešė tik prasidėjus naujam politiniam sezonui – Seimo rudens sesijai.
Jų pasitraukimas lėmė ne tik Seimo „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“ frakcijos griūtį, bet ir gali sukelti sunkumų naujai valdančiajai koalicijai, neseniai pasipildžiusiai ne tik „tvarkiečiais“, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.
Įtampos – iki Seimo rinkimų
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus L.Bielinio teigimu, jau nuo pat pradžių matėsi, kad valdančioji koalicija buvo performuota iš reikalo, o ne remiantis aiškiais ideologiniais politiniais pagrindais.
„Sukūrus tokią koaliciją iš tikrųjų labai tikėtina, kad ji pakankamai lengvai ir iširs. Nesakyčiau, kad koalicija visiškai iširs, bet vis dėlto mes matome, kad vienas ar kitas koalicijos atstovas, dabar, sakykime, tie keturi „tvarkiečiai“ pamato savo perspektyvas prieš artėjančius rinkimus kažkokioje kitokioje politinėje kombinacijoje ir todėl išeina iš koalicijos. Ta priešrinkiminė situacija kelia aistras ir koalicijai bus labai sunku gyvuoti“, – komentavo politologas.
Pasak L.Bielinio, dabar valdančioji koalicija skaičiuos visus įmanomus balsus.
„Tokiu būdu net ir šie rinkimai, kurie vyksta dabar keliose vienmandatėse rinkimų apygardose, tampa strategiškai svarbūs, nes kiekvienas balsas yra reikalingas. Tai sukuria įtampas valdančiojoje daugumoje, ypač – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, nes ji yra dominuojanti koalicijoje. Matysime tas įtampas iki pat rinkimų“, – mano VDU profesorius.
Liūdnos „tvarkiečių“ perspektyvos
Vertindamas „Tvarka ir teisingumas“ perspektyvas, kai ji neteko dalies frakcijos Seime narių, tarp jų – ir seniūno V.Kamblevičiaus, L.Bielinis aiškino, kad partija taip ir nesugebėjo persitvarkyti.
„Matyt, vadovui, paskutiniajam partijos lyderiui, nepasisekė padaryti kažkokių rimtų poslinkių, esminių žingsnių, kurie leistų sutelkti, mobilizuoti partijos narius į vieną junginį ir veikti politikoje. Manyčiau, jeigu ir toliau taip tęsis, su šita partija mes turėsime atsisveikinti, iš tikrųjų ji suirs į keletą neesminių dalių, kurios gravituos politiniame lauke, tačiau neturės kažkokios įtakos ir savo atstovų Seime“, – prognozavo jis.