„Pagrindinis Gotlando komunikate iškeltas tikslas pasiektas – nepriklausoma Lietuvos valstybė atkurta. Tačiau gyvenimas nestovi vietoje, jis kelia naujus uždavinius. Analizuojant sudėtingą geopolitinę situaciją, vertinant naujas grėsmes nacionaliniam saugumui, neprognozuojamą kaimyninių šalių elgesį naudojant jėgą, atėjo laikas dar kartą sugrįžti prie Gotlando komunikato idėjos ir sutelkti visus pasaulio lietuvius naujam tikslui – išsaugoti Lietuvos nepriklausomybę“, – trečiadienį per minėjimą kalbėjo L.Graužinienė.
Ji pabrėžė, kad esant dabartinei politinei situacijai, „vykdomai atvirai, agresyviai ir vienašališkai propagandai, būtina garsiai kelti aiškų tikslą susitelkti ir visomis priemonėmis apginti Lietuvos nepriklausomybę“.
1989 m. rugpjūčio 6 d. Gotlando saloje Lietuvos ir išeivijos atstovų pasirašytas dokumentas, kuriame teigiama, kad „visų pasaulio lietuvių gyvybinis tikslas yra nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimas“.
Gotlando komunikatas – 1989 metų rugpjūčio 6 dieną Gotlando saloje Švedijoje Lietuvos ir išeivijos atstovų pasirašytas dokumentas, kuriame teigiama, kad „visų pasaulio lietuvių gyvybinis tikslas yra nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimas“.
Seime surengtame minėjime diskutuojama, ką Gotlando komunikatas reiškia šiandien ir kokius klausimus sprendžiant lietuvių vieningumas svarbus dabartinėje politinėje situacijoje, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Renginyje taip pat dalyvauja buriuotojai, plukdę konferencijos dalyvius į Gotlando salą, bei Jaunimo teatro aktoriai, kurie taip pat plaukė į Gotlandą jachtomis.