Konservatorius-krikdemas K.Masiulis buvo dviejų laikinųjų komisijų, analizavusių, ar pratęstos Seimo sesijos metu sausį Azijoje atostogavęs Krikščionių partijos frakcijos narys L.Karalius ir tuo metu už jį per parlamento posėdžius balsavęs frakcijos kolega A.Sacharukas nenusipelnė apkaltų. Socialdemokratas V.Andriukaitis abiejose komisijose buvo K.Masiulio pavaduotojas.
„Taip pat mums padės Seimo Teisės departamento teisininkai, dirbę ir su komisijomis“, – antradienį naujienų portalui 15min.lt sakė K.Masiulis.
Pasak parlamentaro, KT imsis Seimo prašymų dėl L.Karaliaus ir A.Sacharuko pasibaigus vasarai. „Kalbėjau su KT pirmininku, jis sakė, kad tai vyks rudenį“, – pasakojo buvęs vadinamųjų apkaltų komisijų pirmininkas.
Jeigu KT nustatys, kad A.Sacharukas ir L.Karalius pažeidė Konstituciją bei sulaužė parlamentarų priesaiką, apkaltos procesas grįš į Seimą.Laikinosios parlamento komisijos gegužę nusprendė, kad du Krikščionių partijos frakcijos nariai galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. Tokias išvadas balsavimu patvirtino ir parlamentas. Tuomet buvo kreiptasi į KT, kad jis išnagrinėtų, ar Seimo komisijų surinkta su apkaltomis susijusi medžiaga tvarkinga, tinkamai parengta ir ar gali būti pradėtas nagrinėjimo KT procesas. Visos procese dalyvaujančios šalys turi paskirti savo atstovus, pateikti rašytinius paaiškinimus. Vis tai padarius, bus galima rengti viešą KT posėdį, jame bus nagrinėjamos apkaltos bylos.
Jeigu KT nustatys, kad A.Sacharukas ir L.Karalius pažeidė Konstituciją bei sulaužė parlamentarų priesaiką, apkaltos procesas grįš į Seimą. Tuomet dėl kolegų likimo turės apsispręsti ir parlamentas. Jeigu už tai, kad Krikščionių partijos atstovai turi palikti Seimą, balsuos bent 85 parlamentarai, jiedu turės atiduoti mandatus.
Dar viena K.Masiulio vadovaujama laikinoji Seimo komisija nagrinėjo Generalinis prokuratūros prašymą leisti patraukti A.Sacharuką baudžiamojon atsakomybėn. Įtarta, kad jis, per balsavimus Seimo posėdžiuose naudodamasis L.Karaliaus parlamentaro pažymėjimu, galimai pažeidė Baudžiamojo kodekso straipsnius, susijusius su dokumentu klastojimu. Komisijos išvada buvo nepalanki parlamentarui, tačiau balsuojant Seime pritrūko balsų, kad ji būtų patvirtinta.