„Tai yra geras precedentas, nes manau, kad turėtų ir kitos šalys to imtis (...) Tai padrąsins žmones ir manau, kad privers šiek tiek susimąstyti ir tuos, kurie galbūt tikisi, kad visa tai, ką jie daro, liks be atsako“, – BNS trečiadienį sakė L.Linkevičius.
Jo teigimu, svarbu, kad kaltininkai dėl nusikaltimų žmoniškumui būtų nubausti.
„Labai svarbu, kad teisinis persekiojimas būtų vykdomas – Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba renka įrodymus, Europos Parlamento rezoliucija ragina Europos Sąjungą dalyvauti kuriant tam tikrą centrą, kuris galėtų rinkti teisinius įrodymus“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
M.Chorošinas į Lietuvos prokurorus kreipėsi lapkritį. Jis teigia, kad spalio 13 dieną Minske buvo žiauriai sumuštas autoritarinio šalies vadovo Aliaksandro Lukašenko režimui lojalių jėgos struktūrų pareigūnų.
Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos štabo atstovas Aleksandras Dabravolskis anksčiau teigė, kad nukentėjusių nuo Baltarusijos režimo žmonių pareiškimus su panašiais kaltinimais ketinama pateikti ir kitų valstybių teisėsaugai, o Vilniuje steigiamas šį darbą koordinuojantis centras.
Baltarusijoje iki šiol tęsiasi tūkstantiniai protestai po rugpjūčio pradžioje vykusių prezidento rinkimų, kurių nugalėtoju pasiskelbė A. Lukašenka. Minsko režimo pareigūnai protestus nuolat malšina jėga, protestuotojų sulaikymais.
ES šiuo metu svarsto trečiąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui.