„Yra visokių, krūva prielaidų. Kai tokie sensacingi dalykai pasirodo, pirma mintis, kuri ateina į galvą – kad nukreiptų dėmesį nuo kitų įvykių, nuo kitų skandalų, problemų“, – antradienį Žinių radijui sakė L.Linkevičius.
„Man asmeniškai labiausiai rūpi, kad tai nepakenktų tam referendumui, kuris Olandijoje turi įvykti. Aš tikiuosi, kad tas rezultatas nesujauks viso proceso“, – pridūrė ministras.
Nyderlandai referendumą dėl pritarimo Ukrainos ir ES asociacijos sutarčiai rengia trečiadienį.
Anot ministro, pats pasirengimas referendumui „vyko labai keistai“.
„Kiek man teko būti pačioje Olandijoje ir kalbėtis su žmonėmis, su politikais, tikrai daugelis nesupranta, už ką balsuoja, tokia iliuzija, kad lyg čia balsuotų vos ne už Ukrainos narystę Europos Sąjungoje“, – sakė L.Linkevičius.
Jo nuomone, kebliausioje situacijoje po Panama Papers paviešinimo atsidūrė Islandijos premjeras, taip pat Ukrainos prezidentas, tuo metu Rusijai tai įtakos neturės.
„Visiškai nestebina reakcija toje pačioje Rusijoje, matyt, ir pačios Rusijos nestebina patys faktai. Ko gero, nelabai čia kas nustebtų, jeigu būtų visa tai įrodyta, bet klausimas, ar pasmerktų, nes yra kiti standartai visiškai, kiti standartai yra demokratinėse šalyse“, – pažymėjo jis.
„Panamos popieriais“ pramintas bene didžiausias visų laikų konfidencialios informacijos nutekinimas. Daugiau negu 100 žiniasklaidos grupių vykdytas tyrimas, apimantis 40 metų kauptus finansinius dokumentus, elektroninius laiškus ir pasų duomenis, rodo, kad kai kurie įtakingiausi pasaulio veikėjai slėpė savo pinigus ofšorinėse struktūrose.