Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės prašymu teismas kratą sankcionavo rugpjūčio 14 dieną.
Po kelių dienų generalinis prokuroras Evaldas Pašilis tyrimui vadovauti sudarė specialiųjų prokurorų grupę. Rugsėjo 4 dieną L.Savickas specialiojo liudytojo statusu buvo iškviestas apklausai į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą.
Anot LRT, L.Savickas tyrėjams apžiūrai pateikė nešiojamąjį kompiuterį ir naudojamą telefoną, o prokurorai paaiškino, kad atlikti kratos nebebuvo prasmės, nes politikas savo noru atnešė tai, ko reikėjo pareigūnams.
L.Savickas patvirtino, kad daiktus tyrėjams pateikė savanoriškai, tikino, kad apie planuojamą kratą nieko nežinojo.
Plačiau komentuoti situacijos politikas nepanoro.
„Nieko nežinau. Šiandien atėjau į Seimą, man yra priesaikos diena. Tikrai įsigilinsiu, susipažinsiu su medžiaga ir galėsiu komentuoti kitą dieną“, – penktadienį žurnalistams teigė į Seimą išrinktas L.Savickas.
FNTT tyrime įtarimai pareikšti šešiems asmenims, tarp įtariamųjų – testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai, tuometinė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, su Laisvės partija išrinktas Vilniaus miesto tarybos narys, bendrovės „Bona diagnosis“ vadovas Redas Laukys.
Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.
Pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.