„Prieš tai norėčiau pasakyti, kodėl taip delsėm – norėjom, kad tai būtų įregistruota“, – frakcijos vardu pranešė jos pirmininkas Vidas Karolis.
Anot jo, frakcijos sudėtis nesikeičia, kaip ir pirmininkas bei pavaduotojas, taip pat tikslai ir vertybės.
„Frakcija toliau dirba valdančiojoje daugumoje, įgyvendinama koalicinę programą“, – teigė V. Karolis.
Frakcijos pirmininkas BNS teigė, kad didžioji dalis jos narių, kaip ir jis pats, tapo naujos partijos nariais.
Visi septyni šios frakcijos nariai į tarybą buvo išrinkti su „Laisvės ir teisingumo“ sąrašu.
Teisingumo ministerija sausio viduryje leido registruoti parlamentaro R. Žemaitaičio partiją „Nemuno aušra“.
R. Žemaitaitis lapkritį paskelbė įkūręs partiją „Nemuno aušra“, jis išrinktas partijos pirmininku. R. Žemaitaitis skelbė, kad partijai kurti subūrė 3164 steigėjus, o steigiamajame suvažiavime dalyvavo 2950 delegatų.
Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji turėtų ne mažiau kaip 2 tūkst. steigėjų. Partijos steigėjai ir jų atstovai sušauktame politinės partijos steigiamajame suvažiavime turi priimti politinės partijos įstatus, programą ir išrinkti valdymo organus.
R. Žemaitaičiui yra pradėtas apkaltos procesas. Seimas lapkričio pabaigoje kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) prašydamas pateikti išvadą, ar socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtais antisemitiniais pasisakymais R. Žemaitaitis nesulaužė priesaikos.
Seimo nuomone, parlamentaras praėjusių metų gegužės 8, gegužės 9, birželio 13 ir birželio 14 dienomis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse ir tokiais savo veiksmais galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl vieno iš minėtų pasisakymų partija „Laisvė ir teisingumas“, kuriai R. Žemaitaitis anksčiau priklausė, sustabdė jo narystę partijoje.