Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos centro duomenimis, seisminis įvykis užfiksuotas apie 11.40 val. maždaug 70 km nuo Ventspilio į šiaurės rytus esančioje Slyterės seismologinėje stotyje, tačiau tiksli įvykio vieta kol kas nėra žinoma.
Tikėtina, kad tai buvo ypač silpnas žemės drebėjimas, kuris pastebimos žalos infrastruktūrai turėjo nepadaryti.
Pranešama, kad aktyviausiai drebėjimas buvau jaučiamas Liepojoje, kur drebėjo langai.
Liepojos universiteto Geologijos katedros vedėjas Viesturs Zandersons portalui liepajniekiem.lv teigė, kad kol kas sunku pasakyti, kas lėmė drebėjimą: natūralūs procesai ar žmogaus ūkinė veikla.
Anot Latvijos seismologų, šioje šalyje dažniausiai fiksuojami nedideli seisminiai įvykiai, kurie susiję su žmogaus veikla, pavyzdžiui, karinėmis pratybomis.
Pastarąjį kartą natūralus žemės drebėjimas Baltijos regione užfiksuotas 2022 metais, jo stiprumas siekė 2,3 balo pagal Richterio skalę. Stipresnių drebėjimų regione būna retai.
Keletas žmonių po šiuo centro įrašu teigė pajutę žemės drebėjimą. Vis dėlto, sunku pasakyti, kad taip iš tikrųjų buvo.
Latvijos TVNET skaitytojai taip pat praneša, kad pastebėjo žemės drebėjimą. Vienas TVNET skaitytojas rašo, kad drebėjo lempos, rankenos ir kavos puodelis, o „pasąmonė sakė, kad tai buvo žemės drebėjimas, tačiau jokiuose internetiniuose žemėlapiuose nebuvo jokios informacijos, o Latvijoje negali būti žemės drebėjimo“.
LTV orų redaktorius Toms Bricis „X“ sakė, kad šiuo metu analizuojami Latvijos seismologinės stoties Slyterėje duomenys. Latvijos gyventojai, pajutę žemės drebėjimo virpesius, kviečiami apie juos pranešti Latvijos aplinkos geologijos ir meteorologijos centrui (LVGMC) užpildant anketą.
LVGMC patvirtino, kad Slyterės seismologinėje stotyje buvo užfiksuoti nedideli virpesiai.