Seniausios Kauno vaistinės erdvė suskirstyta į tris zonas: vaistinę, arbatinę ir kavinukę.
Kaip 15min papasakojo šios įstaigos vadovas Arūnas Šiaučiulis, pačios vaistinės, vadintos „Centrinės vaistinės“ vardu, istorija prasidėjo dar 1925 metais, kai ją įsteigė provizorius Petras Staugaitis. Tiesa, tuomet ji, turinti vos tris darbuotojus, veikė kitame Laisvės alėjos pastate, netoli E.Ožeškienės gatvės. Vėliau persikėlė į priešais esantį pastatą.
1940 metais nuspręsta panaikinti nacionalizuotų vaistinių pavadinimus – joms suteikti numeriai. Taip „Vilties“ vaistinė tapo „Kauno vaistine Nr. 63“. Dar ir dabar ant pastato fasado puikuojasi išlikę koklyje įspausti šie du skaičiai. 1945 metais vaistinės apyvarta siekė 450 tūkst. rublių.
Į dabartines patalpas (Laisvės al. 100) vaistinė persikėlė 1958-aisiais, o „Vilties“ vardą gavo joje jau darbuojantis pačiam A.Šiaučiuliui – 1982-aisiais.
„Kai buvau moksleivis, norėjau tapti vairuotoju – svajojau apie „Volgą“. Vėliau ruošiausi tapti statybininku, bet nesupratau, kas buvo parašyta matematikos stojamųjų užduotyse. Tuomet tėvas pasakė: „Nesimokei, sportavai – būsi daktaru“. Paėmė ir atvežė mane į Kauną. Pamenu, visi prie Kauno marių ėjo, o aš visą vasarą mokiausi ir kursus lankiau – 11 metų kursą išmokau per 3 savaites. Pavyko iš pirmo karto įstoti, tik ne ten, kur norėjau – ne gydytoju tapau, o farmacininku“, – prisiminė nuo Varnių kilęs „Vilties“ vaistinės savininkas.
Jam labai patiko farmacija. Tėvai apie tai, kad sūnus nebus gydytoju, gal tik trečiame kurse sužinojo.
„Vilties“ vaistinės slenkstį A.Šiaučiulis pirmą kartą peržengė 1979 metais. Kadangi gyveno bendrabutyje, turėjo šeimą, – reikėjo buto. Kitos potencialios darbovietės to negalėjo pasiūlyti, o „Vilties“ vaistinė pasiūlė. Pradėjo jis joje darbuotis analitiku, vėliau pareigybes keitė.
Kadaise buvo didžiausia Kaune
Būtent devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje „Vilties“ vaistinė buvo laikoma didžiausia Kaune. Ji, turinti net 47 vaistininkus, veikė per du aukštus.